اتاق بازرگانیبین‌المللیشماره 51گفتگوگفتگوی ویژه

یونیسف و آغاز پویش مشترک اتاق ایران و سوئیس

اتاق بازرگانی ایران و سوئیس، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران و وزارت کشور، در جهت تامین بسته‌های غذایی برای کودکان دارای سوتغذیه، ۲ تا ۵ سال در استان های کم برخوردار، مداخله ای موثر را آغاز کرده‌اند.

در این راستا به گفتگو با شریف نظام مافی، رییس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس نشسته ایم تا به تشریح بیشتر موضوع بپردازیم.

 

یونیسف و آغاز پویش مشترک اتاق ایران و سوئیس

وی ابتدا بیان کرد: این همکاری سه جانبه میان اتاق بازرگانی ایران و سوییس، یونیسف و وزارت کشور در حال انجام می باشد به نحوی که اطلاعات کودکان مناطق کم برخوردار از طریق وزارت کشور، اطلاعات تخصصی کودکان همچون رده سنی نیازمند به کمک و اقلام مورد نیاز آنها از طریق یونیسف و تامین سرمایه جهت اجرای این امر نیز از طریق اتاق بازرگانی ایران و سوئیس فراهم می آید.

نظام مافی تصریح کرد: با توجه به اینکه موثرترین زمان مداخله در رشد و تکامل کودکان بین سن دو تا پنج سال قرار دارد لذا کودکانی که به ویژه در شرایط سخت اقتصادی کرونا مبتلا به سوء تغذیه شده اند؛ بر اساس اولویت در لیست کمک رسانی این پویش قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه این کمک رسانی ها به صورت غیر نقدی (اقلام) و نقدی صورت خواهد گرفت، گفت: در حال حاضر به دنبال یافتن شرکت هایی که در این راستا خواهان همکاری هستند، می باشیم تا کمک رسانی به کودکان استان های مختلف بر اساس اولویت بندی یونیسف اجرا گردد.

رییس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس یادآور شد: با حضور شرکت های غذایی، آرد، ماکارونی و اسنک های مختلف در اتاق ایران و سوییس، در بخش تامین موادغذایی می توانیم عملکرد موفقی داشته باشیم و امیدواریم که شرکت های معروفی همچون الیت، نستله، تک و سایر شرکت ها نیز در این زمینه با ما همکاری کنند.

نقش اتاق های بازرگانی در کمک به یونیسف

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی ایران و سوئیس در همکاری قراردادی با یونیسف در راستای کمک رسانی به کودکان پیش قدم بوده است، گفت: اتاق های مشترک بازرگانی به خصوص اتاق های بین المللی می توانند در این زمینه بسیار فعال باشند. گرچه بسیاری از افراد در ابعاد متفاوت اقدام به این امر کرده اند اما می تواند گسترده تر باشد.

اصولا در زمان های بحران، تحریم و شرایط اقتصادی نابهنجار کمک های مردمی بیشتر می شود که این به عنوان یک پدیده جدید در ایران در حال انجام است و امیدواریم سایر اتاق های بازرگانی نیز در این راستا اقدام کنند.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا