اخبار علمیبین‌المللیپزشکی و سلامتشماره 14گوناگون

نوزادان خود را در برابر حساسيت به بادام زميني، چگونه ايمن کنيم؟

صنعت غذاي آلرژي زاصنعت غذاي آلرژي زا

حساسيت به بادام زميني در نوزادان

با افزايش آلرژي‏ هاي مختلف به مواد غذايي به خصوص در کودکان، مي‏توان گفت که صنعت غذا وارد دوراني به نام آلرژي زايي شده است! با گذشت زمان، افراد بيشتري را مي‏بينيم که به دليل بيماري، مواد غذايي خاصي را از رژيم غذايي خود حذف مي‏ کنند. اين روند توجه محققان را به خود جلب کرده است و آن‏ها را بر اين داشته است تا به دنبال راهي براي ايمن سازي مواد غذايي باشند. محققان در حال تلاش براي بررسي پروتئين‏هايي هستند که موجب واکنش در بدن مي‏شوند و همچنين سعي دارند تا غذاهاي آلرژي زا را به غذاي نوزادان اضافه کنند.

در آمريکا 15 ميليون افراد مبتلا به آلرژي غذايي زندگي مي‏کنند

طبق آمارهاي موجود، 1 تا 5 درصد از مردم جهان مبتلا به آلرژي غذايي هستند. تنها در آمريکا 15 ميليون افراد مبتلا به آلرژي غذايي زندگي مي‏کنند که نوع کشنده آن تقريبا يک کودک از هر 13 کودک زير 18 سال را درگير کرده است. هزينه‏‏اي که اين آلرژي غذايي در آمريکا تحميل مي‏کند، سالانه 25 ميليارد دلار است. طبق نظر دانشمندان، آلرژي غذايي بين سال‏هاي 1997 تا 2011، حدود 50 درصد افزايش يافته است. تعداد افراد مبتلا به حساسيت غذايي در هر ده سال حدودا 2 برابر مي‏شود، و محققان بر اين باورند که ژنتيک، محيط و رژيم غذايي در آن دخيل هستند.

يکي از اصلي‏ترين و کشنده‏ترين آلرژي‏ها، آلرژي به بادام زميني است و ميليون‏ها پدر و مادر در جهان به خطرات آلرژي به بادام زميني واقف هستند و آن را از رژيم غذايي کودکان خود حذف مي‏کنند. شرکت Alrgn Bio، در حال مطالعه بر روي فرآيندي پس از برداشت بر روي بادام زميني هستند که پروتئين‏هاي آلرژي زاي آن را خنثي مي‏کند. با استفاده از اين فرآيند، افرادي که به بادام زميني حساسيت دارند هنوز هم نمي‏توانند آن را مصرف کنند، اما در صورت مصرف اشتباهي آن واکنش شديدي نشان نخواهند داد و احتمال بستري شدنشان در بيمارستان کاهش مي‏يابد.

تحقيقات جديد همچنين حاکي از اين است که قرار دادن نوزادان در معرض غذاهاي حاوي مواد آلرژي زا، احتمال حساسيت نوزادان به غذاهاي آلرژي زا را در مراحل بعدي زندگي کاهش مي‏دهد. شرکت Before Brands در کاليفرنيا در حال طراحي محصولاتي است که ترکيبي از پروتئين‏ هاي کامل و ويتامين D است که در واقع سيستم ايمني را تربيت ميکند تا نسبت به اين پروتئين‏ها واکنش نشان ندهد.

اين محصولات به گونه ‏اي طراحي شده‏اند که قابليت استفاده در رژيم غذايي نوزادان 6 ماه به بالا را داشته باشد. چنين کاري عجيب به نظر مي‏رسد، اما آن را مانند واکسن تصور کنيد. دوز پاييني از مواد حساسيت زا به بدن وارد مي‏شود و کم کم بدن واکنش کمتري در برابر ان‏ها خواهد داشت.

محققان براي افزودن بادام زميني به غذاي نوزادان، آن‏ها را به سه دسته تقسيم کرده‏اند: دسته اول، نوزادان با احتمال بالاي ابتلا به آلرژي به بادام زميني هستند که بايد بين 4 تا 6 ماهگي از غذاهاي حاوي بادام زميني استفاده کنند. اين نوزادان اگزماي شديد و احتمالا حساسيت به تخم را نيز دارند. نوزادان دسته دوم، افرادي هستند که اگزماي کم دارند و غذاهاي حاوي بادام زميني از 6 ماهگي بايد در رژيم غذايي آن‏ها باشد. دسته سوم نوزاداني هستند که اصلا اگزما و آلرژي ديگري ندارند، بادام زميني بايد در غذاهاي آن‏ها از زماني که توانايي خوردن غذايي غير از شير را دارند، اضافه شود.

استفاده از غذاهاي حاوي بادام زميني در نوزادي، از ابتلا به حساسيت در سنين بالاتر جلوگيري مي‏کند

نتايج مطالعه زير دانشمندان را مطمئن ساخت که استفاده از غذاهاي حاوي بادام زميني در نوزادي، از ابتلا به حساسيت در سنين بالاتر جلوگيري مي‏کند. بيش از 600 کودک 4 تا 11 ماهه براي اين مطالعه، مورد بررسي قرار گرفتند. تمامي اين نوزادان، به دليل ابتلا به اگزماي شديد و حساسيت به تخم مرغ، از جمله افرادي محسوب مي‏شدند که در دوران کودکي به بادام زميني حساسيت خواهند داشت.

اين نوزادان به دو گروه تقسيم شدند، گروه اول از غذاهاي حاوي بادام زميني استفاده کردند و گروه دوم از غذاهاي عاري از بادام زميني. تا سن 5 سالگي تنها 3 درصد از کودکان گروه اول مبتلا به حساسيت به بادام زميني شدند، در حالي که اين ميزان در گروه دوم 17 درصد بود.

دهه‏هاي متمادي است که متخصصان آلرژي، به والدين هشدار مي‏دهند که بادام زميني را از رژيم غذايي کودکاني که اگزما و حساسيت به تخم مرغ دارند حذف کنند، در حالي که مطالعات جديد خلاف اين موضوع را ثابت کرده است. اميد است که اين موضوع براي حساسيت به انواع ديگر پروتئين مانند گلوتن نيز در آينده انجام شود. اگر به فکر عمل کردن به توصيه‏هاي دانشمندان در زمينه غذاهاي حاوي بادام زميني به نوزادان هستيد، حتما مطالعات بيشتري داشته باشيد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا