آردتکنولوژی‌های پرکاربردداخلیشماره 55گفتگوگندممعرفی تکنولوژی

مقصر اصلی افزایش فروش ماشین آلات تقلبی، خود مشتریان هستند

دبیر انجمن ماشین سازان پخت نان و شیرینی ایران

یکی از مسائلی که در صنف نان و شیرینی مشکل ساز شده است؛ فروش ماشین آلات کم کیفیت و تقلبی است که علی رغم پیگیری های انجمن ماشین سازان پخت نان و شیرینی ایران و اجباری کردن استانداردهای لازم همچنان کم و بیش شاهد این اتفاق هستیم. در این راستا به گفتگو با محمود مرشدی، دبیر انجمن ماشین سازان پخت نان و شیرینی ایران پرداخته ایم تا جویای علت این موضوع و سایر مشکلات صنف شویم.

وی ابتدا در خصوص تولید دستگاه های کم کیفیت در دوران تحریم گفت: گرچه متاسفانه برخی از تولیدکنندگان از شرایط تحریم سوء استفاده کرده و دستگاه های با کیفیت پایین را به قیمت نمونه اصلی به مشتریان فروخته اند اما این به دلیل عدم آگاهی مشتری از استانداردهایی است که انجمن ماشین سازان اجباری کرده اند.

مرشدی افزود: در واقع با توجه به شکایت هایی که نسبت به فروش دستگاه های غیرمجاز شده بود؛ انجمن ماشین سازان تهران اقدام به معرفی ماشین سازان استاندارد و معتبر و اجباری کردن رعایت استانداردهای لازم کرد لذا اگر برخی از مشتریان اقدام به خرید دستگاه های کم کیفیت و زیرزمینی کرده اند به دلیل بی توجهی آنها نسبت به استاندارد ها بوده است. البته باید گفت که باتوجه به هنگفت نبودن سرمایه گذاری در این صنف، اگر آسیبی هم به سرمایه گذار در خصوص خرید ماشین آلات تقلبی وارد شود، چندان غیرقابل جبران نیست.

لزوم تعیین تعرفه گمرکی سنگین برای واردات ماشین آلات تولید داخل

دبیر انجمن ماشین سازان پخت نان و شیرینی ایران در خصوص اعمال معافیت های گمرکی برای واردات ماشین آلات گفت: با توجه به اینکه در صنف پخت نان و شیرینی سال هاست به توان تولید ماشین آلات آن دست یافته ایم و همچنین صادرات نیز داریم لذا اعمال هرگونه معافیت گمرکی برای واردات ماشین آلات این صنف بی منطق است و حتی خواهان تعیین هزینه های گمرکی بالا بر روی تجهیزاتی که ساخت داخل دارند، هستیم تا حتی اگر برخی شرکت ها تمایل به تامین دستگاه های خارجی پیدا کردند حداقل گمرک 50 درصدی پرداخت کنند تا تولید داخل را نابود نکنیم.

وی در خصوص تعهد ارزی و مشکلات آن گفت: باتوجه به اینکه نرخ های تعهد ارزی گمرک با واقعیت مغایرت دارد، انجمن ماشین سازان نامه ای جهت اصلاح آن به سازمان گمرک ارائه کرده است چراکه این موضوع منجر به آسیب تولیدکننده و کاهش صادرات می شود. علاوه بر این عدم ثبات نرخ ارز نیز صادرات را مشکل تر کرده است.

خدمات پس از فروش، 50 درصد در تصاحب سهم بازار نقش دارد

مرشدی در پایان در خصوص اهمیت خدمات پس از فروش اذعان کرد: یکی از مقوله های مهم حفظ و ماندگاری یک شرکت در صنف، ارائه خدمات پس از فروش است. به گونه ای که در تصاحب سهم بازار 50 درصد فروش و 50 درصد پیشتیبانی از خدمات نقش دارد. مخصوصا در شرایطی که مواداولیه با کیفیت گران و کمیاب شده است، اهمیت خدمات پس از فروش دو چندان می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا