تکنولوژی سیلوداخلیسیلوسیلوسازانشماره 39غلاتگندممعرفی تکنولوژی

ترمینال غلات/ مدیرعامل شرکت فن آوران سازه گهر از پایان یافتن پروژه ترمینال غلات بندر امام خمینی خبر داد

مدیرعامل شرکت فن آوران سازه گهر از پایان یافتن پروژه ترمینال غلات بندر امام خمینی خبر داد. پروژه احداث ترمینال غلات بندر امام خمینی در تاریخ تیرماه 1396 با هدف ارتقاء سطح کیفیت خدمات بندری در امر تخلیه و بارگیری، نگهداری غلات و  همچنین توسعه حمل و نقل ریلی آغاز به کار کرد و در قطعه شماره 43 منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی احداث گردید. منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به دلیل واقع شدن در مسیر  استراتژیک ترانزیتی غلات از آسیای میانه به آفریقا و شرق آسیا دارای اهمیت بسیاری در تحقق امکان ذخیره سازی مکانیزه غلات در حجم بالا است.

مهندس احمد مدنی، مدیرعامل شرکت فن آوران سازه گهر در گفت و گو با نشریه نگاشته با اشاره به اینکه مدت زمان اجرای پروژه 16 ماه پیش بینی می شد که در حال حاضر این تاریخ 8 ماه تمدید شده است، گفت: این پروژه، طراحی و احداث یک مجموعه سیلوی 150 هزار تنی بتنی گندم است که در دو فاز 75 هزار تنی اجرا شده و شامل ساختمان های برج کار، گالری های تحتانی، گالری های فوقانی، حفره های تخلیه تریلی و کامیون است.

مجموعه سیلو شامل 10 کندوی 7500 تنی در هر فاز ترمینال غلات

به گفته وی، مجموعه سیلو شامل 10 کندوی 7500 تنی در هر فاز است که در مجموع 20 کندوی 7500 تنی را شامل می گردد. قطر داخلی سیلو ها 24 متر، ارتفاع استوانه سیلو 20 متر و ارتفاع نهایی تاج سیلو 26 متر از روی تراز فونداسیون است. هم اکنون با توجه به نوع چیدمان کندوها و فواصل آنها از هم، در فضای بین کندوها هم (کندوهای ستاره ای) جهت ذخیره سازی گندم، احداث شده است که با استفاده از فضاهای مذکور ظرفیت نهایی مجموعه سیلو به حدود 168 هزار تن رسیده است.

وی در ادامه در خصوص ویژگی های منحصر به فرد این پروژه، افزود: در زیر سیلوها گالری های فرعی به تعداد 6 عدد اجرا شده که با تغییر حدود 20 دریچه تخلیه از کف در هر سیلو کار تخلیه گندم با سرعت و یکنواختی بیشتر انجام می پذیرد.

مدیرعامل شرکت فن آوران سازه گهر با بیان اینکه در این پروژه سه برج تقسیم (برج کار) پیش بینی شده است که هر سه به صورت بتنی احداث می گردند، یادآور شد: برج اصلی کار امکان دریافت و یا تحویل گندم از کشتی و سپس توزین را دارد که پس از آن گندم از طریق گالری و نوار نقاله ها به دو ساختمان برج کار که هر یک مربوط به هر فاز پروژه می شود، منتقل شده و از مکان های فوق نیز گندم توسط الواتورهای مستقر در برج به داخل سیلوها هدایت می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا