76آردداخلیکنترل کیفیت

ایران در حوزه تولید آردهای تخصصی چه جایگاهی دارد؟

مدیر کنترل کیفی آرد جوانه شوشتر پاسخ می‌دهد

آردهای تخصصی/ با توجه به نیاز جامعه و کشور، تولید آرد با ویژگی‌های خاص بسیار ضروری و با اهمیت است. در این راستا، شرکت تولیدی آرد جوانه برای تهیه نیاز جامعه امروز و رسیدن به بهترین کیفیت، تولید آرد با ویژگی محصولات مورد نیاز مشتریان را در برنامه خود دارد.

برای تولید یک محصول، توجه به نیاز بازار و جامعه امری ضروریست ولی برای رسیدن به کیفیت مطلوب محصول، ابتدا تحقیق، آزمایش و تولید آزمایشی نیاز است که بدون تجهیزات به روز و نیروهای متخصص امکان پذیر نخواهد بود.

نقطه آغاز تولید آردهای تخصصی

پگاه موقر عصاره، مدی کنترل کیفی آرد جوانه شوشتر گفت: تولید آرد با ویژگی‌های مورد نظر با ارزیابی سطح بازار و محصول مورد نیاز آغاز می‌شود، سپس ویژگی‌های آردها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کار بر روی مشخصات کیفی آردهای معمول و ایجاد تغییرات جزئی مثل آسیب نشاسته و خاکستر و به خصوص دانه بندی و گلوتن باعث تغییر در خواص آرد شده و آن‌ها را برای تهیه یک محصول ویژه منحصر می‌کند.

لازمه افزایش کیفیت آرد تولیدی چیست؟

همچنین باید در نظر داشت که آردی با چه ویژگی‌هایی باعث تولید یک محصول با کیفیت می‌شود و از سوی دیگر شرایط استاندارد های مواد غذایی را داشته باشد.

چینش یک برنامه منظم، باعث بررسی تمام موارد و لازمه رسیدن به یک محصول با کیفیت عالی می‌شود که هم شرایط استاندارد را دارا است و از هم طرف مشتریان مورد پسند قرار گرفته و نیازها را برطرف می‌کند.

چرا که بها دادن به نیاز مشتری و رفع آن، از اصول کار كارخانه بوده و پیشرفت و افزایش کیفیت ما را به دنبال خواهد داشت.

عموما كارخانجات و همكاراني كه با خواسته و درك نيازهاي مشتريان خود همسو مي‌شوند در واقع زمينه را براي رشد و ارتقاي هر چه بيشتر توليدات خود فراهم مي‌نمايند.

خبرنگار: شیرین قنبری

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا