88آردغلاتگفتگو با مسئولین دولتگندمنان

جزئیات بازنگری در آیین‌نامه درجه‌بندی کارخانه‌های آرد

ادغام نتایج PRPS و معیارهای درجه‌بندی کارخانه‌های آرد

بر اساس اعلام مرکز پژوهش های غلات طی هماهنگی با اداره کل امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا‌ و‌ دارو، روش درجه‌بندی کارخانه‌های آرد در سال 1402 بروزرسانی و چگونگی آن در اختیار استان‌ها قرار خواهد گرفت. نگاشته در این شماره برای اطلاع از جزئیات این تجدیدنظر با دکتر آرش طاهری، معاون رئیس مرکز پژوهشهای غلات گفت‌وگویی داشته است.

آیین‌نامه ارزیابی و درجه‌بندی کارخانه‌های

به گفته دکتر آرش طاهری، آیین‌نامه ارزیابی و درجه‌بندی کارخانه‌های آرد سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مربوط به دوره‌ای است که نظام تأمین آرد کشور به‌صورت کارمزدی بود و کارخانه‌های آرد در آن زمان در پنج گروه قرار می‌گرفتند و هرکدام که امتیاز بالاتری دریافت می‌کردند، دستمزد آسیابانی بیشتری به آنها تعلق می‌گرفت.

پس از خروج از نظام کارمزدی و برقرار شدن نظام خرید و فروش، عملاً دیگر این دستورالعمل از الزام خارج شد و پس ازآن به‌صورت تشویقی در استان‌ها از سوی کارگروه ارزیابی اجرا شد؛ به‌گونه‌ای که کارخانه‌های آرد به‌صورت تشویقی درجه‌بندی می‌شوند.

گندم امانی

وی ادامه داد: در دوره‌ای که کارخانه‌های آرد، گندم امانی تحویل می‌گرفتند، این الزام وجود داشت که هر کارخانه‌ای بتواند درجه بالاتری داشته باشد، دستمزد آسیابانی بیشتری دریافت نماید؛ اما پس‌از خروج از نظام کارمزدی و اینکه کارخانه‌های آرد به‌صورت مستقیم نسبت به خریداری گندم اقدام نمودند در این شرایط، دیگر الزامی برای ادامه درجه‌بندی وجود نداشت.

طاهری افزود: سازمان غذا و دارو تمام مراکز تولیدکننده مواد غذایی را طبق دستورالعمل‌های خود ارزیابی مینماید و این ارزیابی تحت عنوان ارزیابی برنامه‌های پیش‌نیازی در واحدهای تولیدی مواد غذایی سازمان غذا و دارو (PRPs) است. بر همین اساس، کارخانه‌های آرد طبق چک‌لیست PRPS همه‌ساله به‌صورت مرتب ارزیابی می‌شوند.

نتایج PRPS

در وضعیت فعلی بر اساس جلسات صورت گرفته با سازمان غذا و دارو پیشنهاد شد که آیین‌نامه ارزیابی درجه‌بندی کارخانه‌های آرد تجدیدنظر صورت بگیرد تا نتایج حاصل از درجه‌بندی کارخانه‌های آرد به‌روزتر و دقیق‌تر باشد؛ به همین منظور مقرر شد نتایج PRPS و درجه‌بندی با یکدیگر ادغام شوند.

بر همین اساس پیشنهاد شد چنانچه کارخانه‌ آردی PRPS بالاتر از 190 داشته باشد، مطابق دستورالعمل درجه‌بندی، امتیاز خود را کسب نماید. کارخانه‌هایی که PRPS 180 تا 190 دارند، از امتیاز درجه‌بندی آنان 2 امتیاز، PRPS 170 تا 180 4 امتیاز، PRPS 160 تا 170 6 امتیاز، PRPS 150 تا 160، 8 امتیاز و کمتر از 150، 10 امتیاز از درجه‌بندی آنان کسر ‌شود.

دامنه امتیاز PRPs میزان کسر از امتیاز درجه‌بندی
PRPs ≥ 190 0
190 < PRPs ≥ 180 2 امتیاز
180 < PRPs ≥ 170 4 امتیاز
170 < PRPs ≥ 160 6 امتیاز
160 < PRPs ≥ 150 8 امتیاز
150 < PRPs 10 امتیاز

طاهری خاطر نشان نمود مرکز پژوهش های غلات به ادارات کل غله و خدمات بازرگانی استانها اعلام نموده این موضوع را در کارگروه آرد و نان استان طرح نمایند و پس از تصویب آن در کارگروه، درجه‌بندی کارخانجات آرد به عنوان اقدامی کنترلی در کیفیت، مطابق آیین‌نامه اجرائی ارزیابی و درجه‌بندی کارخانجات آرد سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، با لحاظ نمودن این موضوع، به صورت استانی توسط کارگروه مربوطه انجام و از نتایج آن نظر به اهمیت منظور نمودن عامل کیفیت، در میزان تخصیص و فروش گندم به کارخانجات تولید آرد استان استفاده شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا