88آردآردسازانغلاتگندمنان

مقابله با ورود رطوبت به داخل سیلو با بهره‌گیری از سیستم لیپ

 

هم‌زمان با برگزاری بزرگ‌ترین رویداد صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان (فید اکسپو) شرکت سیلوسازان تهران به‌عنوان یکی از پرچم‌داران سیلوسازی کشور در این نمایشگاه حضور یافته است. نگاشته در این شماره برای اطلاع از دستاوردهای این شرکت در بخش خوراک دام و نهاده‌ها گفت‌وگویی را ترتیب داده است.

 

به گفته مهندس خلیلی، در وضعیت فعلی به دلیل نوسانات قیمت نهاده‌های دامی، کارخانه‌های خوراک دام و طیور از تناژهای پایین ذخیره‌سازی به سمت تناژهای بالا رفته‌اند، زیرا در صورت جهش قیمتی، فرآیند فعالیت کارخانه‌ها دچار تأخیر می‌شود و برخی واحدها نیز مجبور به تعطیلی واحد خود و یا تعدیل نیرو می‌شوند؛ بنابراین کارخانه‌ها به این سمت پیش می‌روند که بحث پشتیبانی و ذخیره‌سازی غلات را طولانی‌مدت و با حجم‌های بسیار بالا انجام دهند.

 

خوراک دام

در سال‌های گذشته، کارخانه‌های خوراک دام با وجود خرید نهاده‌های مختلف همچون جو، ذرت و سویا، ذخیره‌سازی تا سقف 5 هزار تن برای آن‌ها کفایت می‌کرد اما در حال حاضر، میزان تناژ و تعداد سیلوهای خود را افزایش داده‌اند تا در صورت هرگونه تغییر قیمت، مقوله پشتیبانی قوی‌تری داشته باشند.

 

وی درباره ویژگی‌های برجسته شرکت سیلوسازان تهران گفت: شرکت سیلوسازان تهران حدود نیم‌قرن سابقه فعالیت دارد که فعالیت خود را با شرکای بلژیکی و سوئیسی شروع کرد و پس از انقلاب به دلیل شرایط سیاسی و خروج شرکای خارجی از کشور، شرکت سیلوسازان فعالیت خود را با تکنیسین‌های داخلی و با همان کیفیت ادامه داد.

شرکت سیلوسازان تهران مفتخر است که در طول این نیم‌قرن سابقه، تاکنون هیچ کارفرمایی بابت پروژه‌‌های انجام‌شده، شکایتی از شرکت سیلوسازان تهران نداشته است.

 

سرعت بالای ساخت سیلوهای لیپ

 

یکی دیگر از وجه تمایزهای سیلوسازان تهران با دیگر شرکت‌های سیلوسازی، بهره‌گیری از سیستم منحصربه‌فرد لیپ آلمان است که در این سیستم اتصال ورق‌ها به‌وسیله دستگاه‌های تمام‌اتوماتیک آلمانی صورت می‌گیرد و پیچ و مهره‌ای در بدنه سیلو به کار نمی‌رود که بعدها به نفوذ رطوبت به داخل سیلو منجر شود.

سرعت ساخت و نصب نیز یکی دیگر از امتیازات دستگاه‌های لیپ است. برای مثال ساخت یک سیلوی 3500 تنی تنها 17 روز زمان می‌برد و ساخت و نصب آن نیز در محل صورت می‌گیرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا