88آردغلاتگندممعرفی تکنولوژی

معرفی جدیدترین فناوریها و خدمات شرکت ایماش در صنعت آرد

مدیر فروش شرکت ایماش

شرکت ایماش، یکی از شرکت‌های فعال در صنعت آرد، انواع ماشین‌آلات تولید آرد و خدمات لازم را در این زمینه تولید و ارائه می‌کند. ایماش به‌تازگی بخش خدمات فنی و ارائه قطعات یدکی به کارخانه‌های آرد را نیز فعال کرده است که در این مطلب، جدیدترین فناوری و خدمات این مجموعه را معرفی می‌کنیم. در این خصوص با مهندس عشقی، مدیر فروش شرکت ایماش به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید؛

وی ابتدا به برخی از مهم‌ترین فناوری‌های مهم و جدید شرکت ایماش اشاره کرد که این موارد در زیر تشریح می‌شوند:

  • شرکت ایماش در بخش والس، دارای سیستم مکش گردوغباری است که با بهره‌گیری از فن پنوماتیک، گردوغبار ناشی از تولید آرد به داخل کشیده می‌شود و این مسئله ازنظر بهداشتی مزیت بزرگی محسوب می‌شود. همچنین تمام سطوح داخلی این سیستم که با آرد و گندم در تماس هستند، از جنس استیل تولید می‌شوند.

  • سیستم توزیع بار (سیستم فیدرها) علاوه بر این‌که به دستگاه تنظیم دور اتوماتیک مجهز است، سطح بار ورودی را به روش اینفرارد اندازه‌گیری می‌کند و از یک سیستم توزیع بار داینامیک نیز در آن استفاده می‌شود که تمام سطح غلتک را پوشش می‌دهد.

  • در سیستم پاک‌کننده غلتک‌ها نیز از پاکن‌های جدیدی استفاده می‌کنیم؛ به این معنا که نحوه چیدمان برس‌ها به‌گونه‌ای است که پاک‌کنندگی کامل در غلتک‌ها ایجاد می‌کند. پاک‌کننده‌ها به روش فوق‌حرفه‌ای برای ایجاد پاک‌کنندگی کامل در تمام سطوح توری طراحی شده‌اند و رامکاها به‌صورت آلومینیومی توپر و ریخته‌گری هستند که این موضوع موجب افزایش طول عمر الک و رامکا شده است.

  • سیستم تعویض غلتک ایماش نیز به‌تازگی کاربر محورتر شده است؛ به‌گونه‌ای که در عرض 15 دقیقه جفت غلتک‌ها به‌صورت کامل تعویض می‌شوند.

  • در بخش الک‌ها نیز دارای سیستم الک با پاساژهای قابل‌تغییر هستیم که در این سیستم تعداد پاساژهای الک به‌صورت زوج قابل‌تغییر هستند و دارای سیستم پیچ و مهره‌ای خواهند بود؛ بنابراین ازنظر استحکام و منعطف بودن در مدار تولید، با دستگاه‌های موجود در بازار قابل‌مقایسه نیستند. تمام سطوح داخلی الک از استیل ضدزنگ هستند که آن‌ها را دربرابر هرگونه آلودگی و تعرق ایمن می‌کند.

  • در بحث مغز گندم‌گیرها، از بدنه یکپارچه اکسترود شده با سطوح کاملاً بهداشتی در داخل استفاده می‌شود که بازدهی بالا در جداسازی گندم و کاهش خاکستر در آرد نتیجه این طراحی دقیق است. همچنین سیستم تنظیم هوا روی مغز گندم‌گیرها از موارد ثبت‌شده شرکت ایماش است که این موضوع موجب می‌شود مکش هوا در مغز گندم‌گیرها قابل‌کنترل باشد.

  • همچنین شرکت ایماش دارای نم‌زن‌های اتوماتیک است که با روشی نوین و متفاوت با طراحی زیبا و سازوکاری بسیار کاربردی ارائه می‌شوند.

با توجه به این‌که شرکت ایماش پروژه‌های بین‌المللی با بالاترین استانداردها همچون استاندارد ATEX و CE را در حال اجرا دارد؛ این موضوع نشان‌دهنده آن است که تمامی ماشین‌آلات تولیدی در صورت نیاز بالاترین استانداردهای بهداشتی و ایمنی را پوشش می‌دهند. به‌عنوان‌مثال در سامانه‌های انتقال مانند بالابرها سیستم ضدانفجار تعبیه شده است و سامانه‌های هدایت گازهای حاصل از هرگونه انفجار احتمالی به بیرون از مجموعه برای جلوگیری از آتش‌سوزی است.

تأمین قطعات موردنیاز کارخانه‌ها از سوی شرکت ایماش

مدیر فروش شرکت ایماش ضمن اشاره به این‌که شرکت ایماش به‌صورت متمرکز بر روی تأمین و نگهداری خطوطی که در ایران کار کرده، فعالیت و سرمایه‌گذاری نموده است، گفت: در این خصوص تمام برندهای بین‌المللی قطعات در مجموعه تأمین شرکت ایماش هستند و قطعات خاص خودمان را به‌صورت کامل از ایران به کارخانه‌ها ارائه می‌دهیم. در این زمینه، قطعات در کوتاه‌ترین زمان ممکن از انبار قطعه تهران تحویل مشتریان می‌شود. تأمین قطعات، بازدیدهای دوره‌ای و خدمات پس از فروش با توجه به متخصصانی که به مجموعه ایماش افزوده‌شده از اولویت‌های مجموعه ماست و هدف ما ایجاد آسودگی‌خاطر و اطمینان مشتریان در دسترسی سریع و پایدار به قطعات و خدمات پس از فروش است.

جدیدترین پروژه‌های شرکت ایماش

عشقی درباره جدیدترین پروژه‌های شرکت ایماش گفت: پروژه‌های جدید در حال اجرای شرکت ایماش شامل پروژه‌های خطوط کامل هستند که خط کامل 300 تنی در یکی استان های مرکزی، خط کامل 140 تنی در استانی در شمال شرق کشور، دو پروژه کامل 300 تنی در شمال و شمال غرب کشور است. همچنین می‌توان به پروژه 150 تنی کلیدتحویل آرد گندم، پروژه 150 تن بلغور ذرت و پروژه کامل خوراک دام با ظرفیت 15 تن در ساعت نیز اشاره کرد که پروژه‌های انجام‌شده و در حال اجرا هستند.

بازسازی و احداث خطوط آرد و خوراک دام در آینده

عشقی برنامه آتی و پیش روی شرکت ایماش را تمرکز بر روی ارائه خدمات تخصصی در جهت بازسازی و احداث خطوط آرد و خوراک دام دانست و گفت: طی سال جاری شرکت ایماش جزء 10 شرکت برتر در زمینه تحقیق و توسعه در ترکیه شناخته شد. این مجموعه در سال جاری تمرکز خود را در ایجاد طرح‌های نوین و ایده‌های خلاقانه گذاشته است. با عنایت به همکاری تنگاتنگ و نزدیکی با محافل علمی و تحقیقاتی‌مان و بهره‌گیری از تجربه طولانی‌مدت، به‌زودی از نوآوری‌های شرکت از ساخت تا تولید رونمایی خواهیم کرد. اصول کار شرکت ایماش مبتنی بر اعتماد و صداقت است و با تمام توان در این زمینه فعالیت می‌کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا