88آردبرنجگندممعرفی تکنولوژینان

صادرات تجهیزات ارکایا حتی به کشورهای پیشتاز در تولید تجهیزات آزمایشگاهی

مدیرعامل شرکت پرگاس نوین

شرکت ارکایا پس از تأسیس در سال 2000 میلادی در آنکارا، یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین تولیدکنندگان دستگاه‌های رئولوژی کارخانه‌های آرد ترکیه شناخته شده است. این مجموعه در حال حاضر با توجه به تولید دستگاه‌های آزمایشگاهی تخصصی موفق به صادرات به بیش از 80 کشور دنیا شده است که در این میان حتی کشورهای اروپایی ازجمله بلژیک، ایتالیا، یونان و فرانسه که در تولید تجهیزات آزمایشگاهی آرد مرغوب پیشتاز هستند، جزء مشتریان ارکایا به حساب می‌آیند که این موضوع ناشی از مهندسی کارشناسانه در تولیدات ارکایا و دریافت استاندارهای بین‌المللی ازجمله CE است که این گواهی نمایانگر انطباق استانداردهای بهداشت، ایمنی و حفاظت از محیط‌زیست است.

مهندس بقایی، مدیرعامل شرکت پرگاس نوین ضمن بیان مطلب بالا در گفت‌وگو با خبرنگار نگاشته در خصوص تأثیر حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی اظهار کرد: نمایشگاه‌های بین‌المللی و تخصصی فرصت مناسبی هستند تا تولیدکنندگان و شرکت‌های بازرگانی بتوانند محصولات خود را بهتر به بازار هدف معرفی کنند، ضمن این‌که در این نوع نمایشگاه‌ها می‌توان مشتریان واقعی پیدا کرد. علاوه بر این حضور در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز در فروش برند ارکایا مؤثر واقع شده است.

ارائه خدمات تعمیراتی برند ارکایا تا 10 سال پس از فروش

بقایی در خصوص خدمات پس از فروش برند ارکایا گفت: محصولات برند ارکایا به پشتیبانی از شرکت پرگاس نوین دارای یک سال خدمات پس از فروش رایگان شامل تعمیرات و تعویض قطعات است. علاوه بر این مشاوره رایگان و تعمیرات و تعویض قطعات، تا 10 سال پس از اتمام مدت پشتیبانی نیز به مشتریان خدمات لازم را ارائه می‌دهیم. خریداران محترم که اغلب کارخانه‌های آرد هستند، ازنظر خدمات پس از فروش هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند.

اهکار شرکت پرگاس نوین

وی در پاسخ به این‌ پرسش که راهکار شرکت پرگاس نوین درخصوص اصلاح گندم‌های بی‌کیفیت چیست، گفت: اگرچه گندم‌های وارداتی ازنظر کیفی نسبت به گندم‌های داخلی به‌ویژه گندم‌های غرب کشور مانند کردستان و آذربایجان مرغوب‌تر هستند و نیاز به اصلاح کمتری دارند، اما به‌تازگی واردات گندم که بیشتر از روسیه نیز انجام می‌شد، دشوار شده و کاهش یافته است.

بهبود آرد تولیدی کارخانه‌ها از دیگر خدمات ماست

مدیرعامل شرکت پرگاس نوین در ادامه تصریح کرد: در واقع قوی و ضعیف بودن آرد بسته به میزان پروتئین آن در مقابل کربوهیدرات تعریف می‌شود. به این معنا که هرچه میزان پروتئین آرد نسبت به کربوهیدرات بیشتر باشد، آرد به‌اصطلاح قوی‌تر است؛ اما این تعریف در بهترین حالت ممکن است و اگر در همین آرد قوی، تناسب پروتئین و کربوهیدرات وجود نداشته باشد؛ با توجه به جذب رطوبت بالا، خمیر حاصل سفت می‌شود و کشش کمی خواهد داشت و به مصرف مخمر بیشتری نیاز است. این مسئله در آرد تولید داخلی برعکس بوده و میزان کربوهیدرات از پروتئین بیشتر است؛ بنابراین به دلیل گلوتن پایین، خمیر حاصل شل و نرم بوده و قادر به حفظ وضعیت خود ازنظر فرم نخواهد بود و به‌راحتی به ماشین‌آلات تهیه خمیر می‌چسبد.

بهبوددهنده‌های تخصصی

در هر دو مورد شرکت پرگاس نوین با ارائه بهبوددهنده‌های تخصصی بر پایه آنزیم قادر است آرد تولیدی هر کارخانه را با توجه به نوع نیاز تولیدی آن، به سطح استاندارد نزدیک کند. بزرگ‌ترین دغدغه ما، وجود نان سالم سر سفره‌های مردم ایران است و این مهم از طریق تجهیز کارخانه‌های آرد و بهبود آرد تولیدی کارخانه‌ها میسر می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا