آردداخلیسیلوسیلوسازانشماره 45گفتگو

سیلوی 25 هزار تنی ازنا لرستان، پروژه برگزیده سیلوسازی در جشنواره ملی زنجیره گندم، آرد و نان سال 98

پیرو برگزاری جشنواره ملی برگزیدگان زنجیره گندم، آرد و نان در تاریخ بیستم بهمن ماه سال جاری به همت وزارت صنعت، معدن و تجارت  و شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، پروژه 25 هزار تنی سیلوی ازنا لرستان به عنوان سیلوی برگزیده سال 98 انتخاب گردید و ضمن اعطای لوح در این مراسم از آن تقدیر به عمل آمد.

سیلوی 25 هزار تنی ازنا لرستان، پروژه برگزیده سیلوسازی در جشنواره ملی زنجیره گندم، آرد و نان سال 98

 

مهندس روح الله رمضانی، مدیرعامل پروژه سیلوی ازنا لرستان در گفت و گو با نشریه نگاشته در خصوص جزئیات اجرای پروژه فوق، بیان داشت: این پروژه در سال 94 با شروع عملیات عمرانی و خاک برداری و اجرای فونداسیون ها آغاز گردید و در سال 96 فاز اول پروژه با 12 هزار و 500 تن حجم ذخیره سازی به بهره برداری رسید. مابقی این پروژه با آماده سازی زیرساخت های آن در انتظار دریافت تسهیلات بانکی برای ادامه کار است.

وی در ادامه افزود: از جمله طرح های توسعه ای و برنامه ریزی شده این پروژه، افزایش 4 کندو و بخش بوجاری است. خوشبتانه در روند اجرای این پروژه با شرکت های معتبر و متخصص ازجمله سیلوسازان تهران همکاری شده است. لازم به ذکر است این واحد در طی دوره کوتاه فعالیت خود به عنوان مرکز ذخیره سازی اداره کل غله در فصل خرید تضمینی گندم بوده است.

رمضانی در پاسخ  به ممیزی فاکتورهای این پروژه که منجر به تقدیر به عنوان برترین پروژه سیلوسازی در سال 98 شد، گفت: همکاری منظم با اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان لرستان، وضعیت مطلوب ذخیره سازی گندم، همکاری مناسب با کشاورزان و اجرای سیلوها با تکنولوژی منحصر به فرد لیپ آلمان ازجمله مزیت های اجرای پروژه فوق بوده است.

مدیرعامل پروژه سیلوی ازنا لرستان ضمن درخواست همکاری و حمایت بیشتر با پروژه های توسعه ای از سوی اداره های ذی ربط، خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود نامه نگاری و پیگیری های مستمر همچنان مشکلاتی ازجمله دیوارکشی بخشی از واحد، لوله کشی گاز و غیره انجام نشده و با وجود 3 سال پیگیری برای گسترش و توسعه زمین واحد، این درخواست همچنان بی پاسخ مانده است. امید است مسئولان در راستای حمایت از پروژه های سرمایه گذاری قدم برداشته و از گرفتار شدن در بروکراسی اداری رهایی یابند.

 

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا