آردتکنولوژی سیلوداخلیشماره 41گندممعرفی تکنولوژی

واردات سیلو باید جای رقابت میان تولیدکنندگان داخلی را بگیرد

مدیرعامل شرکت پارس ترک سیلو

واردات سیلو باید جای رقابت میان تولیدکنندگان داخلی را بگیرد/ از آنجاییکه رقابت باعث رشد و پیشرفت تولیدکنندگان در هر حوزه ای می شود، همچون سال های گذشته که شرکت های ترکیه ای در بخش سیلوسازی به رقابت پرداختند و تبدیل به یکی از بزرگترین سیلوسازان شدند؛ ما نیز یک افق جهانی برای شرکت متصور شده ایم تا با برندهای خارجی رقابت کنیم و نیاز بازار داخل با محصولات با کیفیت تامین شود و واردات صورت نگیرد.

 واردات سیلو باید جای رقابت میان تولیدکنندگان داخلی را بگیرد

دکتر شورچی، مدیرعامل شرکت پارس ترک سیلو با ذکر مطلب فوق در گفتگو با خبرنگار نگاشته تصریح کرد: هدف ما در این مجموعه این است که نشان دهیم تولیدکنندگان داخلی توانمندی لازم جهت تولید محصولات با استانداردهای بین المللی را دارند لذا در شرایط کنونی که کشور نیاز به ارزآوری دارد باید از این توانایی در داخل کشور بهره گرفت و مانع خروج ارز برای واردات از کشور شد.

پیگیری مشکلات تولید و واردات سیلو در کنار کسب درآمد از رسالت های ماست

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه صنف سیلوسازان از وجود یک انجمن به منظور پیگیری مشکلات تولیدکنندگان بهره نبرده اند لذا شرکت پارس ترک سیلو در مواردی که نیاز به حمایت از حق و حقوق تولیدکنندگان داخلی در حوزه سیلوسازی باشد، این موارد را به گوش مسئولان دولتی می رساند چراکه هر مجموعه و بنگاه اقتصادی علاوه بر کسب سود و درآمد دارای مسئولیت های اجتماعی نیز است.

تنها سیلوهایی که با رعایت استانداردها ساخته شود، در بازار ماندگار است

مهندس وزیری، رئیس هیئت مدیره شرکت پارس ترک سیلو در ادامه با اشاره به اینکه در بحث سیلوسازی از طراحی مهندسی، انتقال تکنولوژی و تجربیات سایر شرکت ها نیز بهره می گیریم، گفت: کیفیت محصول، مواد اولیه و وجود سیلوهای برند پارس ترک سیلو در اکثر شهرهای ایران نشان از پشتوانه فنی و مهندسی پیشرفته این شرکت است. همچنین به روز بودن، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش از جمله ویژگی های خدمات شرکت پارس ترک سیلو است.

وی در ادامه به نحوه تولید سیلو و تامین ورق پرداخت و گفت: کشور ایران در زمینه فولاد از کیفیت مناسبی برخوردار است و ما نیز در بحث گالوانیزاسیون سیلو، استانداردهای لازم را رعایت می کنیم که حداقل آن 350 گالوانیزه و ماکسیمم آن  600 است.

وزیری گفت: در شرایط فعلی در کشور ما 350 تا 400 گالوانیزه تولید می شود اما در برخی ضخامت ها به دلیل نبود تقاضا مشکل داشته و به واردات می پردازیم و تامین مواد اولیه ما از طریق کشور ترکیه صورت می گیرد که در حال حاضر در زمینه تامین مواد مشکلی نداریم.

شرکت پارس ترک سیلو به اروپا و ترکیه نیز صادرات دارد

وی با اشاره به اینکه شرکت پارس ترک سیلو دارای استاندارد جهانی بوده و به اروپا و ترکیه که در سیلوسازی صاحب نظر هستند نیز صادرات دارد، گفت: در حال حاضر پروژه های ترمینالی با ظرفیت های مختلف در دست اجرا داریم و از آنجایی که حضور برندهای خارجی در بازار ایران کاهش یافته است، امسال با سفارش های بیشتری مواجه شدیم.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا