بین‌المللیداخلیشماره 18گفتگوگفتگوی ویژه

بولر یکی از خریداران ابر شرکت های تکنولوژی ویفر در جهان است

بولر یکی از خریداران ابر شرکت های تکنولوژی ویفر در جهان است! گروه Haas، یکی از بزرگ‏ترین تولیدکننده‏ های سیستم‏ های تولید ویفر، بیسکوییت و شیرینی در جهان توسط گروه بولر خریداری شده است. قرارداد خرید این مجموعه هفته اول سپتامبر 2017 در وین امضا شد.

در حالی که این خرید استراتژیک گروه بولر این شرکت را قادر می‏سازد تا مجموعه خود را کامل تر از قبل سازد، به گروه هاس نیز دسترسی به منابع بین‏المللی سازمان بولر، مخصوصا مراکز خدمات بولر (Service Statation) و شبکه نوآوری این شرکت را خواهد داد.

مدیر عامل بولر‌ایران
تحول صنعت بیسکوییت و ویفر توسط بولر، با خرید شرکت هاس

شریف نظام مافی، مدیر عامل بولر‌ایران در خصوص مزایای خرید شرکت هاس توسط بولر گفت: بولر تاکنون در زمینه تولید ماشین‌‏آلات تولید ویفر و بیسکوییت فعال نبوده است و با پیوستن گروه هاس به بولر، این شرکت توانایی ارائه خدمات به گروه بزرگ‏تری از مشتریان را خواهد داشت.

در چند سال اخیر بولر‌کارنامه ای موفق از فعالیت خود را در حوزه تکنولوژی آسیابانی در ایران به جای گذاشته است تا جایی که آسیابانی ایران در حد بهترین و پیشرفته ترین کشور های دنیا رشد روز افزون داشته است.

یکی از برنامه های مهم بولر‌برای سال آینده گسترش فعالیت و تعمیم موفقیت های آسیابانی بولر به سایر حوزه های صنایع غذایی است. با توجه به حضور گسترده بولر‌در آسیا و بازار بسیار مناسب این منطقه برای ویفر و بیسکوییت، فرصت‏ های جدیدی برای این دو شرکت بزرگ پدید خواهد آمد تا بتوانند صنعت بیسکوییت و شکلات و ویفر را نیز با پیشرفتی دو چندان مواجه کنند.

نظام مافی از دیگر نکات مثبت این عقد قرارداد را امکان دسترسی مشتریان هاس به مراکز خدمات بولر‌در سراسر جهان (بیش از 100 مرکز خدمات) عنوان کرد و گفت، همان قدر که مشتریان بولر‌در صنایع مختلف افزایش می یابند، مسئولیت بولر نیز در ارائه خدمات کامل تر در حال افزایش است. وی خاطر نشان کرد که انتقال هاس به بولر تا اواخر سال 2017 نهایی خواهد شد.

قائم مقام مدیرعامل‌بولر
ایجاد گزینه جدید سرمایه گذاری برای آسیابانان ایران

نادر سرور، قائم مقام مدیرعامل بولر‌ایران نیز با اشاره به اینکه هاس شرکتی خانوادگی است که بیش از 100 سال سابقه فعالیت دارد و در حال حاضر یکی از سردمداران جهانی در زمینه سیستم‏ های تولید ویفر، انواع بیسکوییت، نان بستنی، کیک و دیگر محصولات نانوایی است، گفت: هاس در ابتدا به عنوان مغازه‏ای در زمینه تولید ماشین‏ آلات کار خود را آغاز کرد. در اواسط قرن گذشته، این مغازه شروع به تولید ماشین آلات تولید ویفر کرد. امروز گروه هاس بیش از 1750 کارمند در 6 کشور جهان و سود سالانه‏ای برابر با 300 میلیون یورو دارد.

قائم مقام مدیرعامل بولر در ادامه یادآور شد: تا قبل از انعقاد قرارداد خرید هاس توسط بولر، به مدیرانی که قصد سرمایه گذاری و خرید ماشین آلات در زمینه بیسکوییت و ویفر داشتند، شرکت هاس را معرفی می کردم چرا که به عنوان شرکتی مطرح در در سطح بین الملل فعالیت می نمود.

وی خاطر نشان کرد: با گسترش حوزه کاری بولر به صنعت ویفر و بیسکوییت، گزینه جدیدی برای سرمایه گذاری آردسازان ایران در حوزه ویفر و بیسکوییت ایجاد شده است و با توجه به آمادگی بازار ایران برای این حوزه از صنایع غذایی، بولر شرایط ایجاد ارزش افزوده دو چندان را برای صنعت آسیابانی فراهم خواهد نمود.

 

مدیر عامل بولر‌سوئیس
ایجاد ارزش افزوده دو چندان، نقطه عطفی برای مشتریان بولر

به گفته Stefan Scheiber، مدیر عامل بولر نیز این دو شرکت سال‏هاست که با یکدیگر روابط بسیار دوستانه‏ای داشته‏ اند. هاس و بولر‌با همکاری یکدیگر می‏توانند ارزش افزوده‏ی قابل توجهی را به مشتریان ارائه دهند و در عین حال افق‏ های جدیدی را برای کارکنان هاس رقم بزنند. در هنگام انتقال هاس به بولر، هیچ گونه تغییری در مکان شرکت و همچنین کارکنان آن به وجود نخواهد آمد.

 

عضو هیئت مدیره گروه هاس
قدرت سرمایه گذاری بالا، مزیت شرکت‌بولر

به گفته Johan Haas عضو هیئت مدیره گروه هاس، پیوستن به گروه بولر برای هاس بهترین شرایط را برای ادامه پیشرفت موفقیت آمیز تجارت گروه هاس به دنبال خواهد داشت. توانایی ارائه خدمات و راه‏حل‏ های بدون نقص در آینده از اهمیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

برای این منظور به حضور جهانی بسیار گسترده و همچنین قدرت سرمایه‏ گذاری بالا نیاز است که هر دو این موارد توسط بولر‌قابل اجراست.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا