آردداخلیشماره 39غلاتکنترل کیفیتگفتگوگندم

آرد سمولینا و دغدغه کارخانجات آردسازی آذربایجان شرقی برای تامین گندم دوروم برای تولید آن

مسئول فنی و کنترل کیفی آرد ممتاز تبریز

کارخانه ممتاز تبریز برای تولید آرد صنف وصنعت و آرد ماکارونی قدم های اساسی در راستای نیاز بازار و درخواست های مشتریان برداشته است که با وجود افزایش کارخانجات صنایع غذایی در این استان و نیاز کارخانجات برای انواع آرد نول از جمله آردکیک، آرد کیک لایه ای، آرد انواع بیسکوئیت، آرد نول زبر برای ماکارونی وآرد نول قنادی تولید وعرضه بازار می کند.

اسماعیل محمودی، مسئول فنی و کنترل کیفی آرد ممتاز تبریز در گفت و گو با نشریه نگاشته در خصوص فعالیت های بخش کنترل کیفیت این شرکت، گفت: بخش کنترل کیفیت شرکت آرد ممتاز تبریز همواره سعی دارد تا با انجام آزمایشات شیمیایی و میکروبی منظم و کنترل دقیق پیش از تولید، حین تولید و بعد از تولید  و با رسیدگی به دستگاه های بوجاری نیاز مشتریان و خواسته های آنها را برآورده سازد. همچنین با ذخیره سازی گندم معمولی و گندم با کیفیت و اختلاط آن، آردهای با کیفیت مطلوب و براساس نیاز مشتریان تولید وعرضه نماید. از آنجایی که در استان آذربایجان شرقی به دلیل شرایط و موقعیت جغرافیایی فاقد گندم های با گلوتن و ایندکس بالا است، همواره با اختلاط صحیح گندم، سعی در بهبود کیفیت و رفع مشکلات کیفی آرد بوده است.

وی مهم ترین چالش برای تولید آردهای تخصصی دربین کارخانجات آردسازی سطح استان را نیازحمایت کامل ازکارخانجات آردسازی ازطرف نهادهای زیربط جهت تهیه مواداولیه با کیفیت عنوان کرد و یادآور شد: استان آذربایجان شرقی با مشکل کمبود گندم دوروم برای تولید آرد سمولینا و کمبود گندم با کیفیت بالا برای تولید انواع آردهای تخصصی مواجه است که اکثر کارخانجات آردسازی استان با این معضل دست و پنجه نرم می کنند و به دنبال راه حلی جهت تامین این نوع گندم هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا