آردداخلیشماره 60غلاتگفتگوگفتگو با بخش خصوصیگندم

کنفرانس IAOM به عنوان نخستین گردهمایی صنایع غذایی پس از کرونا

رئیس انجمن بین المللی آسیابانان خاورمیانه

با اجرای طرح واکسیناسیون در مقابل بیماری کرونا، در امارات متحده عربی زمینه مناسب و امن‌تری برای برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی فراهم شده است و با اجرای اکسپوی 2020 در 20 اکتبر امید آن می‌رود کنفرانس IAOM نیز طبق برنامه اجرا شود. کنفرانس بین‌المللی آسیابانان خاورمیانه و آفریقا، IAOM، اکتبر سال جاری برابر با آبان ماه در شهر دبی امارات متحده عربی برگزار خواهد شد. درواقع این کنفرانس جزو نخستین گردهمایی‌های صنایع غذایی است که به صورت فیزیکی پس از بحران کرونا برگزار می‌شود.

کنفرانس IAOM به عنوان نخستین گردهمایی صنایع غذایی پس از کرونا

مهرزاد جمشیدی، رئیس انجمن بین‌المللی آسیابانان خاورمیانه در گفت­وگو با نگاشته ضمن بیان این­که رایزنی‌ها در جهت برداشتن تحریم‌ها و حضور ایران در این اجلاس انجام شده است، اظهار کرد: امیدواریم رایزنی‌ها درباره حضور ایران در IAOM به بار بنشیند و آسیابانان همچون گذشته بتوانند از محتوای ارزشمند این اجلاس سه‌روزه بهره‌مند شوند.

جمشیدی پرداختن به اهمیت امنیت غذایی را یکی از مهم­ترین مباحث کنفرانس IAOM امسال دانست و گفت: با توجه این­که امسال به دلیل کمبود گندم، شاهد فعالیت بیشتر بخش خصوصی درزمینهٔ تأمین گندم خواهیم بود ازاین‌رو، آگاهی از بازار و سیاست‌های بانکی در این کنفرانس می‌تواند برای آسیابانان جذاب باشد.

پیش‌بینی افزایش مخاطبان IAOM به دنبال فشار بازار گندم و ذرت

وی با اشاره به این­که امسال شاهد حضور حدود 400 نفر مخاطب در کنفرانس IAOM خواهیم بود، گفت: با توجه به بحران کرونا امسال صادرکنندگان به منظور مدیریت مصرف گندم، برای صادرات خود سقف تعیین کردند و از سوی دیگر چین با افزایش پرورش خوک (به عنوان تأمین منبع پروتئین) و بالا بردن ذخایر ذرت، عامل فشاری در بازار گندم و ذرت شده است لذا این موضوع مخاطبان کنفرانس را بیشتر کرده است.

 

برگزاری رایگان هم‌اندیشی‌های آنلاین IAOM

رئیس انجمن بین‌المللی آسیابانان خاورمیانه همچنین از برگزاری رایگان هم‌اندیشی‌های آنلاین IAOM با حضور چهره‌های تأثیرگذار و کارشناسان خبره جهانی در حد مشاوران اقتصادی و وزرای کشورها که در اجلاس‌های مختلف سخنرانی داشته‌اند، خبر داد و گفت: برای استفاده از هم‌اندیشی‌های آموزشی، به همه اعضا از طریق ایمیل اطلاع‌رسانی خواهد شد. آخرین هم‌اندیشی غیرحضوری انجام‌شده در تاریخ 31 آوریل 2020 با عنوان بازار گندم و کاهش عرضه جهانی آن و برنامه‌ریزی تولید محصولاتی چون ذرت، با استقبال زیادی روبه‌رو شد و اطلاعات ارزنده‌ای برای همه دست‌اندرکاران به دنبال داشت.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا