آردآردسازانداخلیشماره 46غلاتگزارشگندم

جشنواره تولید ملی وزارت صمت و اهدا تندیس به شرکت آردداران و تک ماکارون

جشنواره تولید ملی وزارت صمت و اهدا تندیس به شرکت آردداران و تک ماکارون/ وزارت صنعت، معدن و تجارت سالانه جشنواره ای به منظور تقدیر از مدیران واحدهای برتر صنعتی و تولیدی کشور با حضور مقام های عالی رتبه دولتی کشور برگزار می کند که هفدهمین دوره آن سال جاری در تاریخ 26 بهمن ماه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما با حضور ۵۳ واحد منتخب تولیدی و صنعتی و مدیرانی همچون رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی، سید عبد الوهاب سهل آبادی، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، سید محمد رضا مرتضوی، دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و آقا محمدی، رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری برگزار گردید.

سال جاری با عنوان “رونق تولید” نام گذاری شده بود لذا واحدهای زیادی در راستای تولید ملی فعالیت کردند که در این میان 53 واحد با بررسی های کارشناسان در این جشنواره منتخب شدند و در میان واحدهای متعدد آردسازی و تولیدکنندگان ماکارونی، شرکت آردداران و تک ماکارون موفق به دریافت تندیس در هفدهمین جشنواره تولید ملی، افتخار ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت شدند.

اولویت سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه، رمز موفقیت آرد داران

شرکت آردداران به عنوان یکی از مهمترین واحدهای فعال صنعت آرد به تولید آرد حوزه خبازی، قنادی و آرد مخصوص ماکارونی برای شرکت تک ماکارون می پردازد که علی رغم تغییر مدیریت این شرکت طی سال های فعالیت آن، همیشه شاهد سیر صعودی و پیشرفت این شرکت بوده ایم که این موضوع نشان از دانش و اعتقاد مدیرانی است که مدیریت این مجموعه را در اختیار دارند.

در حال حاضر دکتر پورزارع،  با مدرک دکترای مدیریت صنعتی و 20 سال سابقه و فعالیت مدیریتی در شرکت BASF آلمان، مدیریت شرکت آردداران را بر عهده دارد. وی نگاه ویژه ای به بخش تحقیق و توسعه و نوآوری دارند و ستون اصلی و قلب تپنده شرکت صنایع غذایی را بخش تحقیق و توسعه و آزمایشگاه آن می داند. وی معتقد است که هر چه در این حوزه سرمایه گذاری صورت بگیرد شرکت رشدی دو چندان خواهد داشت. این دیدگاه همچون رویکرد بسیاری از شرکت های اروپایی و پیشرفته است که تحقیق و توسعه را اولویت خود قرار می دهند.

تک ماکارون، الگویی موفق در میان برندهای صنایع غذایی

شرکت تک ماکارون نیز به عنوان اولین شرکتی است که با تولید صنعتی ماکارونی؛ انقلابی در صنعت ماکارونی کشور ایجاد کرد و این محصول را از یک صنعت زیرپله ای به یک صنعت مدرن و مطابق با استانداردهای اروپایی تبدیل کرد.

این شرکت به عنوان یکی از برترین برندهای کشور، طی سالیان سال، توانست سایر شرکت ها را نیز تشویق به برندسازی به منظور رعایت استانداردها کند. در واقع تک ماکارون سال هاست که نه تنها به عنوان یکی از برترین برندهای کشور بلکه به عنوان برند برتر صنایع غذایی و حتی ماکارونی مطرح است و جایگاه خود را حفظ کرده است. به نظر می رسد که یکی از بزرگترین رسالت های شرکت تک ماکارون این بود که توانست الگوی موفقی برای سایر شرکت ها باشد.

نقاط قوت شرکت تک ماکارون در جشنواره تولید ملی

در حال حاضر دکتر نوری، عضو هیات مدیره و مدیرعامل تک ماکارون، مدیریت این مجموعه را بر عهده دارد و یکی از نقاط قوت این شرکت، تولید ماکارونی های فراسودمند و استفاده از ویتامین های مختلف در محصولات این مجموعه است که خلاءهای تغذیه ای جامعه و به ویژه کودکان را مدنظر قرار داده است و ماکارونی را به عنوان یک حامل ویتامینی موثر که می تواند غذای مورد علاقه کودکان نیز باشد، مدنظر قرار داده است.

یکی از مهمترین برنامه ها و خط مشی های این شرکت افزایش تولید محصولات فراسودمند، افزایش سرانه مصرف کشور و فعالیت بیشتر در صحنه صادرات در آینده است که تاکنون نیز به نوبه خود موفق بوده اند.

خبرنگار: شیرین قنبری

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا