آردداخلیسیلوشماره 75گزارشگفتگو

افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی 30 هزارتنی کارخانه گل‌آرد زاگرس

مدیرعامل کارخانه گل آرد زاگرس:

مراسم کلنگ‌زنی سیلوی جدید کارخانه گل‌آرد زاگرس در شهر سلطانیه استان زنجان با حضور دکتر حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور، حجت‌الاسلام دکتر شجاعی نماینده مردم شهرستان‌های ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی، دکتر افشارچی استاندار زنجان، مهندس براتی فرماندار شهرستان سلطانیه، نماینده ولی فقیه حجت الاسلام و المسلمین حسینی‌نسب امام جمعه شهرستان سلطانیه، مهندس حسنی مدیرکل جهاد کشاورزی استان زنجان، ولی‌الله زمانی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

در این خصوص با مهندس هادی‌زاده، مدیرعامل کارخانه گل آرد زاگرس گفت‌وگو کردیم تا این پروژه  را بیشتر تشریح کنیم.

وی در ابتدا گفت: با توجه به این‌که دولت در نظر دارد خودکفایی گندم در کشور را مجدداً محقق سازد، ما با افزایش فضای ذخیره‌سازی کارخانه درصدد هستیم در نگهداری استاندارد محصول حساس و استراتژیک گندم به کمک دولت بیاییم. جهت رفاه حال کشاورزان و مرتفع‌کردن نیاز منطقه و ممانعت از خروج گندم از استان، به احداث سیلوی جدید و افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی در استان زنجان اقدام کرده‌ایم. در واقع به منظور حفظ و سلامت کالای استراتژیک گندم باید همگان به احداث ظرفیت‌های ذخیره‌سازی استاندارد در کشور بپردازیم.

هادی زاده عنوان کرد: کارخانه گل‌آرد زاگرس سال 96 در شهر سلطانیه استان زنجان به بهره‌برداری رسید. این واحد آسیابانی از ظرفیت تولید روزانه 300 تن آرد و ظرفیت ذخیره‌سازی 15 هزار تن گندم برخوردار است که با احداث سیلوی جدید، ظرفیت ذخیره‌سازی مکانیزه و استاندارد کارخانه به 30 هزار تن افزایش خواهد یافت.

به گفته وی، برای اجرا و احداث سیلوی 15 هزارتنی کارخانه گل‌آرد زاگرس، اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال هزینه از منابع شخصی صرف خواهد شد. دولت نیز در این مسیر همراه ما بوده است و همچنین امیدواریم که در تخصیص عادلانه سهمیه آرد بیش از پیش با دقت و جدیت کار را به پیش ببرد.

مدیرعامل کارخانه گل آرد زاگرس با اشاره به این‌که این پروژه و سیلوی جدید به فناوری روز با کنترل اتوماتیک PLc مجهز است، گفت: از این سیلوی جدید برای ذخیره‌سازی گندم بخش خصوصی و دولتی استفاده خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا