آردتکنولوژی آردداخلیشماره 51غلاتمعرفی تکنولوژی

چرخ های صنعتی/ کدامیک از انواع چرخ های صنعتی، مناسب کارخانجات آرد است؟

مدیر عامل چرخ پارس پاسخ می دهد

چرخ های صنعتی/ کدامیک از انواع چرخ های صنعتی، مناسب کارخانجات آرد است؟/ مهمترین چرخهایی که در کارخانجات آرد و نان و شرکتهای تولید کننده شیرینی مورد استفاده قرار می گیرد چرخ هاي نسوز با تحمل حرارت 280 درجه سانتي گراد می باشد که از پرکاربردترین محصولات مورد استفاده در کارخانجات صنعتي صنایع غذایی است.

مهندس ولی زاده مدیرعامل شرکت چرخ پارس در گفتگو با نگاشته ضمن بیان مطلب فوق گفت: در نگاهی اجمالی مهمترین مشکل کارخانجات آرد در بهره گیری از چرخهای صنعتی و تجهیزاتی که در توزین مورد استفاده قرار می گیرد، شامل موارد ذیل است؛

  1. ذوب شدن و يا تغيير شكل در حرارت بالا
  2. آسيب رساني و بجا گذاشتن اثر روي سطح
  3. عدم استفاده صحيح نسبت به تحمل بار هر چرخ

پیشنهاد شرکت چرخ پارس برای این مشکلات، استفاده از چرخ هاي نسوز با تحمل حرارت 280 درجه سانتي گراد كه حين خروج از محيط گرم از خود اثري بجاي نمي گذارد و حالت خود را از دست نمي دهد.

بازبینی چرخها در کارخانجات بصورت دوره ای، الزامی است

این فعال حوزه صنعت در خصوص بازبینی دوره ای تجهیزات توزین و به ویژه چرخهای صنعتی در کارخانحجات گفت: مهمترین بازه زمانی گه کارخانجات آرد باید نسبت به بازبینی و چک کردن دوره ای تجهیزات توزین خود داشته باشند بين 3 ماه الي 2 سال با توجه به نحوه استفاده شركت ها است و در چک های دوره ای باید به مواردی همچون بازبيني روكش چرخ كه امكان ترك يا خوردگي دارد و كفگرد چرخ ها كه نيازمند روانكاري يا گريسكاري است،  دقت و توجه کنند.

برای خرید چرخ در کارخانجات صنایع غذایی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مدیر عامل چرخ پارس در پاسخ به سوال فوق مهمترین فاکتورهایی که شرکتهای صنایع غذایی و بویژه کارخانجات آرد باید در خرید چرخ های مورد استفاده مد نظر داشته باشند مواردی همچون ميزان تحمل در برابر حرارت و رطوبت و شرایط دمایی محیط ، ميزان تحمل بارگذاري به روي چرخ ها و در نهایت انتخاب روكش مناسب چرخ ها نسبت به سطح مورد استفاده و جنس کف پوش کارخانجات می باشد.

شایان ذکر است مهمترین برندهای تجهیزات چرخ و توزین در دنیا  HA ION  تايوان ، BLICKLE  آلمان می باشد و شرکت ولی زاده توان تولید این محصولات را با دانش بومی و طبق استانداردها  9001 ISO و گواهي IQS  دارد. گروه صنعتي ولي زاده با برند تجاری چرخ پارس در سال 1360 بصورت سهامي خاص تاسيس گرديده كه با بيش از 3 دهه فعاليت مستمر اكنون جز معدود شركتهاي برتر اين صنعت به شمار مي آيد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا