74داخلیگفتگوگفتگوی ویژه

چالش ‏های بی‏ پایان صنعت با قیمت‏ گذاری دستوری

معاون توسعه کسب و کار شرکت صنایع غذایی ماسترفوده مطرح کرد

اقتصاد ایران در سال‌های اخیر با فراز و نشیب‌ بسیاری روبه‌رو بوده که بر فضای تولید و صنعت کشور نیز بی‏تأثیر نبوده است؛ اما با این حال صنعت غذای ایران در طول سال‌های پس از انقلاب توانست به پیشرفت چشمگیری در حوزه تولید، صادرات و فناوری دست یابد و هچنین در عرصه تولید کیک،  بیسکویت و شکلات در کشورهای همسایه حرفی برای گفتن داشته باشد. نگاشته در این شماره برای اطلاع از وضعیت صنعت غذا پس از اجرای سیاست آزادسازی با دکتر هوشنگ‌نژاد، معاون کسب و کار شرکت ماستر فود به گفت‌وگو پرداخته است.

به گفته هوشنگ‌نژاد، صنعت غذای ایران یکی از صنایع دارای نبوغ و نوآوری است که در دهه 70 به واسطه بهره‌گیری از امتیازات صندوق ذخایر ارزی توانست نوآوری‌هایی را در زمینه تکنولوژی انجام دهد؛ به طوری که صنایع شیرینی، شکلات، روغن، لبنیات و … با رشد فوق‌العاده‌ای همراه شد و تولیدکنندگان توانستند در حوزه صادرات بدرخشند اما در شرایط فعلی با حذف ارز ترجیحی فرآیند تولید و صادرات صنعت غذا با محدودیت و دشواری همراه شده است.

وی درباره دلیل جراحی اقتصادی دولت گفت: با توجه به کاهش درآمد کشور به دلیل عدم فروش نفت، تحریم‌های ناعادلانه و کاهش ورودی دلار به کشور، دولت چاره‌ دیگری جز جراحی اقتصادی و حذف ارز ترجیحی نداشت؛ چراکه باید علاوه بر کاهش هزینه‌های خود، بخشی از درآمد خود را  نیز ذخیره می‌کرد.

لذا حذف ارز ترجیحی از صنعت غذا و سایر صنایع، حرکتی شجاعانه بود، حرکتی که باید از سال‌ها پیش، زمانی که اقتصاد ایران از وضعیت بهتری داشت؛ به صورت پلکانی کلید می‌خورد. اما در شرایط فعلی جراحی اقتصادی منجر به فشار اقتصادی بر همگان و حذف قشر متوسط در جامعه شده است؛ به طوری که با کاهش قدرت خرید، شهروندان به خرید ممیزی روی آورده و تأمین اقلام اساسی در اولویت آنان قرار می‌گیرد و  بالطبع سهم تنقلات و خوراکی‌های میان وعده در سبد خانوار کاهش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: این موضوع جای تأمل دارد که تولیدکننده مواد اولیه خود را گران خریداری می‌کند؛ اما اجازه افزایش قیمت محصولات خود را ندارد. دولت به اقتضای شرایط دست به جراحی اقتصادی زده است و شعار حرکت بازار بر اساس عرضه و تقاضا را می‌دهد؛ پس شاید بهتر باشد که در همین راستا تمرکز خود را از قیمت‌گذاری کنترلی برداشته و بطور اثر بخش با احتکار سودجویان مبارزه کند. این در حالی است که طبق قوانین، اکثر تولیدات شیرینی و شکلات شامل قیمت گذاری دستوری نمی‏شوند.

این فعال صنعت غذا با اشاره به این‌که بر اساس اعلام سازمان حمایت، تولیدکننده اجازه سود 28 درصدی و تبلیغات 3 درصدی را دارد، گفت: در حال حاضر، میزان سود بخش توزیع 13 درصد است، این در حالی است که تا پیش از آزادسازی، قسمت پخش و توزیع قائل به سودی کمتر از 18 درصد نبودند و حال با آزادسازی خواستار سود 26 درصدی هستند. علاوه بر این هیچ پخشی در ایران نمی‌تواند با 13 درصد سود، چرخ خود را بچرخاند که این موضوع ناشی از مشکلات فرآیند بخش توزیع است.

80 درصد صنعت شیرینی و شکلات خصوصی است

دکتر هوشنگ‌نژاد در ادامه با انتقاد از ساختار جزیره‌ای در کشور گفت: متأسفانه به دلیل اتصال ضعیف قوانین در ایران، صنعت کشور با چندین متولی رو‌به‌رو است که این موضوع به بلاتکلیفی صاحبان صنعت منجر شده است. برای مثال 80 درصد صنعت شیرینی و شکلات کشور خصوصی است که نمی‌توان با قوانین دولتی آن را اداره کرد. لذا باید قوانین و نگاه دولتمردان ما خصوصی شود تا بتوانیم کارخانه خصوصی داشته باشیم.

هوشنگ‌نژاد با انتقاد از ادغام وزارت بازرگانی با صمت اظهار کرد: با وجود تمام معایب ادغام وزارت بازرگانی با صمت، تفکیک این دو وزارتخانه در شرایط فعلی کار نادرستی است و بهتر است دولت این موضوع را به سال‌های آینده و بازگشت ثبات و آرامش به اقتصاد کشور موکول کند.

وی در ادامه درباره خدمات گروه صنعتی گلرنگ گفت: گروه بزرگ گلرنگ، یک هلدینگ تخصصی با بیش از 100 شرکت فعال است که در زمینه‌های غذایی، آرایشی، بهداشتی، سلولزی، دارویی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری و … فعالیت دارد.

بایودنت؛ صاحب رتبه نخست تولید آدامس بدون قند در کشور

گروه صنعتی گلرنگ در  سال 93 و با بهره برداری شرکت ماسترفوده بطور جدی وارد بازار آدامس کشور شد که این شرکت علاوه بر تولید آدامس، بخشی از بازار کیک و پاستیل را نیز به خود اختصاص داده است. خوشبختانه شرکت ماسترفوده با برند بایودنت هم اکنون توانسته است در جذب بازار، عملکرد موفقی داشته باشد و در حال حاضر رتبه نخست تولید آدامس بدون قند در کشور را به خود اختصاص داده است. لازم به ذکر است از برندهایی نظیر اکشن، رنکس، نیچردنت و دکتربن می‏توان بعنوان برخی از برندهای مطرح شرکت ماسترفوده نام برد.

چشم انداز ورود هلدینگ گلرنگ به جمع 500 شرکت برتر جهان

هوشنگ‌نژاد با اشاره به تعهد مدیران گروه گلرنگ برای قرار گرفتن در فهرست 500 شرکت برتر جهان تا سال 1410 افزود برای تحقق این مهم گردش مالی گروه باید افزایش 10 برابری داشته باشد. با توجه به اینکه بازارهای داخلی غالبا فاقد ظرفیت لازم برای این جهش فروش هستند، تمرکز گروه در سالهای آتی بر توسعه صادرات و حضور فعال در بازارهای جهانی می‏باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا