آردداخلیشماره 53غلاتگفتگوگفتگوی ویژهگندم

شرکت گلنان پوراتوس با همکاری بیک صنعت، عامل نوآوری در صنعت شد

شرکت گلنان پوراتوس با همکاری بیک صنعت، عامل نوآوری در صنعت شد/ شرکت گلنان پوراتوس از زمان آغاز فعالیت با ارائه محصولات متنوع و نوآور، منشآ تحولات گسترده ای در صنعت نان، شیرینی و شکلات ایران بوده است. همانگونه که انواع بهبوددهنده کیفیت آرد، پودر کیک آماده با نام‎ تجاری ساتین،

انواع براق کننده های سرد با نام تجاری بریلو، انواع مغزی های کرمی مقاوم به حرارت با نام تجاری کرمفیل، انواع مارگارین های تخصصی صنعت نان و شیرینی با نام تجاری آریستو، انواع شکلات های کامپاند با نام تجاری کارات، انواع مغزی های میوه ای مقاوم به حرارت با نام تجاری ویوافیل برای اولین بار در ایران توسط شرکت گلنان پوراتوس تولید شده است و با برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی، از پیشگامان عرصه های فرهنگی است. از این رو شرکت گلنان پوراتوس این بار نیز به منظور پیشرفت فرهنگ و ارتقای صنعت نان، اقدام به احداث اولین هنرستان نان، شیرینی و شکلات کشور کرده است.

شرکت گلنان پوراتوس با همکاری بیک صنعت، عامل نوآوری در صنعت شد

 

در این راستا مهندس حبیب ا… حداد، مدیر عامل گروه گلنان پوراتوس در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: اولین هنرستان نان، شیرینی و شکلات کشور با  حضور جمعی از مسئولان و کارشناسان بخش دولتی و خصوصی در احمدآباد مستوفی افتتاح شد. این هنرستان به همت شرکت گلنان پوراتوس و بیک صنعت تجهیز و راه اندازی شده است و هدف از ایجاد آن فراهم آوری یکی از نیازهای حوزه این کسب و کارها که نیروی کار تحصیلکرده و ماهر برای نانوایی و قنادی است، می باشد. در واقع تصویب این رشته تحصیلی از سوی شورای عالی آموزش و پرورش، مسیر را برای راه اندازی هنرستان های مشابه در سراسر کشور برای علاقه مندان هموار نموده و امیدواریم در سال آینده نیز هنرستان مشابهی را برای دختران هنرجو تأسیس و راه اندازی کنیم.

فقر آموزش در صنعت، انگیزه ایجاد رشته جدید هنرستان نان، شیرینی و شکلات شرکت گلنان پوراتوس شد

وی در خصوص انگیزه ایجاد اولین هنرستان نان، شیرینی و شکلات تصریح کرد: یکی از مشکلات این صنعت به خصوص نان، فقر آموزش در کشور است لذا در این راستا پس از چهار سال تلاش توانستیم شورای عالی آموزش و پرورش را متقاعد کنیم تا رشته ای تحت عنوان هنرستان نان، شیرینی و شکلات را در کشور ایجاد نماییم که در بهمن 98 مصوب و ابلاغ شد. در حال حاضر نیز سعی داریم با ایجاد بسترهای قانونی، نوجوانانی را که استطاعت مالی ندارند، برای آموزش در این هنرستان بورسیه کنیم.

راه اندازی اولین خط تولید شکلات بـا سـرمایه گذاری بیـش از 6 میلیـون یورو

حـداد خاطر نشان کرد: سـال گذشـته به رغم مشکلات فراوانـی کـه بـه دلیـل تحریم هـا، تنگناهـای مالـی و ارزی وجود داشـت، موفـق شـدیم یـک خط تولید شکلات را بـا سـرمایه گذاری بیـش از 6 میلیـون یورو، نصـب و راه انـدازی کنیـم. ایـن خـط کـه تکنولـوژی سوئیسـی دارد و در نـوع خود از روزآمدتریـن تکنولوژی هـا اسـت؛ می توانـد شکلات واقعی و شکلات کامپانـد تولید کنـد. بـا این خـط تولید، دیگـر نیازی بـه واردات شکلات از خـارج نخواهیم داشـت.

مدیرعامل گلنان پوراتوس در پاسخ به این سوال که برنامه های آتی این شرکت چیست، بیان کرد: در شرایط حاضر با توجه به همه گیری ویروس کرونا و مشکلات متعدد ناشی از تحریم ها، برنامه ما در سال های جاری و آتی حفظ وضعیت موجود و استفاده از ظرفیت های بالقوه و بالفعل شرکت است. ما هم اکنون بیش از 250 نوع ماده اولیه برای صنایع مرتبط با نان، شیرینی و شکلات تولید می کنیم و همانطور که می دانید با توجه به محدودیت ها، تداوم و حفظ همین روند نیز کار ساده ای نخواهد بود.

درک اهمیت بکارگیری فضای مجازی، تولید داخل و صادرات پس از کرونا

وی در ادامه به سایت فروش آنلاین محصولات گلنان پوراتوس اشاره کرد و گفت: فروش آنلاین ما به تمام ایران و تحویل محصولات زیر 48 ساعت صورت می گیرد. برای ما مشتری قابل احترام بوده و به همین دلیل شرایطی را ایجاد کرده ایم که به صورت مستقیم با مشتری خود در ارتباط باشیم و در جریان دیدگاه ها و نظرات آنها قرار بگیریم نه اینکه محصولات خود را در ویترین سایت های دیگر به فروش برسانیم.

حداد در خاتمه با بیان اینکه همه گیری کرونا و مشکل پیش آمده در یک سال گذشته به ما درس های زیادی آموخت، اظهار کرد: عمیقا فهمیدیم زمانی که مشتری سفارش نمی دهد، چه فاجعه و مصیبتی می تواند برای تولیدکننده ایجاد کند. فهمیدیم فضای مجازی و استفاده از آن را مجددا باید بازبینی کنیم و متوجه شدیم که چرا یک بنگاه اقتصادی یا یک کشور باید به امر صادرات محصولات خود اهتمام ورزد. همچنین دریافتیم که ساخت داخلی اعم از ماشین آلات و مواد اولیه را بیش از گذشته در دستور کار خود قرار دهیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا