آردداخلیشماره 56گفتگوگفتگو با مسئولین دولتگندمنان

نان حجیم و ماجرای بیمه، مالیات و کمبود روغن در واحدهای نانوایی

رییس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم:

یکی از مشکلات اصلی صنف نان های حجیم و نیمه حجیم کشور، کمبود روغن در واحدهای صنفی است که دولت هرچه زودتر باید به این مسئله رسیدگی کند چراکه کمبود روغن جهت توزیع میان واحدهای صنفی مشکلات زیادی را ایجاد می کند. در این راستا تاکنون با پیگیری های اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم موفق به دریافت دو نوبت سهمیه روغن و توزیع میان واحدها شده ایم که این اتحادیه در حال تلاش برای دریافت سهمیه بهمن و اسفندماه است.

کاهش مالیات واحدهای نان های حجیم و نیمه حجیم از 25 به 20 درصد

محمد جواد کرمی، رییس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم با ذکر مطلب فوق در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات واحدهای نان حجیم و نیمه حجیم کشور، مالیات است که در این راستا مجلس اقدام به کاهش آن از 25 به 20 درصد کرده است و امیدواریم که بتوانیم از این تسهیلات دولت در جهت تعدیل مالیات برای واحدهای صنفی نان حجیم استفاده کنیم تا بتوانیم با حمایت از این قشر زحمتکش قدمی در راه بهبود تولیدات اینگونه واحدها برداریم. علاوه بر این پیگیر هستیم که بیمه واحدهای نان حجیم و نیمه حجیم نیز همچون واحدهای نان سنتی از 30 درصد به 10 درصد تعدیل پیدا کند.

وی یادآور شد: در راستای بهبود کیفیت آرد پیگیری و کنترل های لازم را انجام می دهیم تا آرد باکیفیت تری به واحدهای صنفی تحویل داده شود به این معنا که با بازدیدهای دوره ای و میدانی از کارخانجات آرد و انجام آزمایشات، نمونه گیری و پخت آردها کارخانجات مختلف را رصد می کنیم تا بهترین آرد و باکیفیت مطلوب را در معرض خرید واحدهای نان حجیم قرار دهیم.

فرهنگ سازی برای مصرف حجیم چقدر محقق شده است؟

کرمی افزود: یکی از مشکلات این نوع نان کشور که قانون گذار در برنامه پنجم و ششم، دولت را مکلف به انجام آن کرده است؛ فرهنگ سازی در راستای مصرف نان های صنعتی و رسیدن سرانه مصرف اینگونه نان ها به 40 درصد تا پایان برنامه پنجم است، اما متاسفانه تاکنون به این عدد نرسیده ایم و به دنبال همکاری با رسانه ملی جهت افزایش آگاهی مردم از اهمیت بالای مصرف این نوع نان ها و سلامت آن هستیم. همچنین کارگروه صنعت غذا در سازمان صدا و سیما تشکیل شده است که یکی از بحث های آن نان و ترویج فرهنگ مصرف نان است. لذا امیدواریم در سال 1400 در بخش فرهنگ سازی مصرف نان های صنعتی بتوانیم قدم های موثری برداریم.

نحوه قیمت گذاری نان صنعتی

وی در خصوص نحوه قیمت گذاری نان های حجیم گفت: بر اساس مصوبه دولت تا سال 93 قیمت نان های حجیم و نیمه حجیم و نان های تولیدی با گندم 900 تومانی به صورت آزاد و توسط خود واحدها تعیین می شد اما از اواخر سال 97 دولت موظف به قیمت گذاری دستوری بر روی محصول نان شد که در این میان برخی از نان های صنعتی همچون نان های باگت، بربری و ساندویچی نیز از این دسته هستند.

کرمی در پایان در خصوص نرخ خرید تضمینی گندم در سال 1400 گفت: تعیین نرخ 4200 تومانی برای خرید تضمینی گندم در سال جدید و تحویل آن با قیمت 4500 تومان به کارخانجات، نشانگر این است که دولت باید سوبسید زیادی را متحمل شود در صورتیکه با این روش در حق کشاورزان و قشر ضعیف جامعه اجحاف میگردد و پیشنهاد ما آزادسازی فروش گندم و آرد و به تبع آن یکسان سازی نرخ آرد برای کلیه واحدهای خبازی می باشد که با این اتفاق و ایجاد رقابت میان تولیدکنندگان نان قطعا نتیجه ی حاصله بهبود کیفیت محصولات تولیدی واحدهای نانوایی و دور ریز کمتر نان خواهد بود.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا