آردداخلیشماره 49گفتگوگندم

نان های حجیم/ ملاک اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم برای انتخاب کارخانجات آرد چیست؟

رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم پاسخ می دهد

محمدجواد کرمی، رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم در گفت و گو با نشریه نگاشته در پاسخ به ملاک های اتحادیه جهت ثبت کارخانجات آرد در سامانه رجاء نور، بیان داشت: آردهایی که در واحدهای صنفی تولید می شوند و از جهت کیفی برای تولید نان باکیفیت تایید شده است، از جانب اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم نیز مورد تایید قرار می گیرد. هم اکنون نام بیش از 16 کارخانه آرد که ازجمله تولیدکنندگان باکیفیت و استاندارد آرد فانتزی کشور هستند در سامانه رجاء نور ثبت شده است. از این رو هریک از کارخانجات آرد جهت ورود به سامانه رجاء نور می بایست با ارائه نمونه آرد خود جهت تست کیفی در سامانه ثبت نام نمایند. سپس واحدهای صنفی و نانوایان می توانند با نصب اپلیکیشن این سامانه با سهولت آرد مورد نظر خود را خرید نمایند.

وی در ادامه افزود: تا پیش از راه اندازی سامانه فوق، اتحادیه آرد مورد نیاز واحدهای صنفی را از تعاونی خریداری و توزیع می کرد اما خوشبختانه امروزه خرید آرد کاملا سیستماتیک شده و برعهده خود واحد صنفی است که بتوانند ثبت سفارش نمایند و سپس اتحادیه اطلاعات ثبت شده را در سامانه دولتی iflour وارد می نماید. ازجمله کارایی دیگر این سامانه فروش خمیرمایه و شکر در سامانه مذکور است که بهره مندی از این شیوه تا به حال همراه با نظم و سرعت بوده است.

وی در پاسخ به چگونگی همکاری کارخانجات آرد با اتحادیه حجیم و نیمه حجیم، اذعان داشت: کارخانجات علاقه مند به همکاری با اتحادیه جهت عرضه آرد فانتزی به واحدهای صنفی می توانند پیرو ارائه درخواست کتبی و نمونه آرد خود به اتحادیه در سامانه رجاء نور وارد شوند.

 

برگزاری اولین دوره سمینار آموزشی در آکادمی بین المللی نانوایان ایران

کرمی ضمن اطلاع رسانی از راه اندازی آکادمی بین المللی نانوایان ایران، خاطرنشان کرد:  آکادمی بین المللی نانوایان ایران که در خیابان قزوین استان تهران راه اندازی شده است، تا دو هفته آتی پذیرای اولین گروه دانشجویان خواهد بود که به این ترتیت سمیناری آموزشی برای مدیران واحدهای نانوایی برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است آکادمی نان اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم در تلاش است تا از اوایل مردادماه سال جاری بتواند دوره های آموزشی کوتاه مدت را برگزار نماید.

 

قطعیت حضور اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم در نمایشگاه IBEX 2020

وی با اعلام قطعیت شرکت اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم در نمایشگاه IBEX2020، خاطرنشان کرد: حضور اتحادیه در این نمایشگاه منجر به حضور پررنگ واحدهای صنفی زیرنظر این اتحادیه خواهد شد و ارتباط میان واحدهای صنفی با کارخانجات آرد و شرکت های تولیدکننده تجهیزات پخت قوی تر خواهد شد. حضور اتحادیه ها و تشکل ها در این چنین نمایشگاه هایی منجر به فرهنگسازی خواهد شد که به نظر می رسد، مسئولان نمایشگاهی همانند سایر کشورهای جهان باید فضایی رایگان برای حضور اتحادیه ها و تشکل ها جهت پربار بودن نمایشگاه ها اختصاص دهند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا