آردتکنولوژی سیلوداخلیسیلوسازانشماره 37غلاتگفتگو

پاژپیمان جدیدترین پروژه احداث سیلو خود را رونمایی می کند

مهندس وحید بهنود، مدیرعامل شرکت پاژپیمان در گفتگو با خبرنگار نگاشته در خصوص پروژه ساخت سیلو 6 کندوی کارخانه آرد خوشه طلای سپید مشهد گفت: این سیلو با ظرفیت 770 تن از نظر ابعاد دهانه کندوها، بزرگ‌ترین سایز ممکن به عرض 3/5 را دارا می‌باشد که یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این سیلو بتنی است که همین امر سبب سنگین‌تر شدن سازه آن نسبت به موارد مشابه شده است.

وی در خصوص میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این پروژه اظهار کرد: با توجه به متغیر و شناور بودن قیمت فولاد و سیمان که دو پارامتر اصلی در ساخت سیلو است، به صورت دقیق نمی‌توان در مورد قیمت تمام شده ساخت این سیلو نظر داد؛ اما برآوردهای انجام شده با توجه به قیمت روز مصالح حاکی از سرمایه‌گذاری 15میلیارد ریالی این کارخانه می‌باشد.

همچنین مدت قرار داد ساخت این سیلو 120 روز کاری است که از تاریخ تحویل زمین در 25 اسفندماه سال گذشته آغاز شده است و با توجه به تعطیلات موجود تا اواسط مردادماه ادامه دارد.

توسعه مناسب ذخائر و تولیدات، گامی برای تحقق خودکفایی گندم کشور

مدیرعامل پاژپیمان در پاسخ به محدودیت‌ها و مشکلات صنعت سیلوسازی و گندم کشور بیان کرد: محدودیت در نوع و برند تجهیزاتی که بر روی سیلوها نصب می‌شود، امکان تغییر در ابعاد و شکل سیلوها را با محدودیت مواجه می‌کند.

از سوی دیگر با توجه به گسترش جمعیت و رشد تقاضا و مصرف، صاحبان این صنعت باید پیشاپیش به فکر توسعه ذخائر و تولید خود باشند تا همانند سال‌ها پیش این صنعت کلیدی، درگیر فرآیند واردات نشود و خودکفایی در تولید گندم و آرد کشور حفظ شود.

پاژپیمان؛ استعلام قیمت یکی از مشکلات اساسی کارفرمایان

بهنود یکی از مشکلات اساسی سیلوسازان را استعلام قیمت برای کارفرمایان دانست و تصریح کرد: متاسفانه وجود افراد غیر حرفه‌ای و بدون پشتوانه تخصصی و مالی در بازار کار و قیمت‌های نامتعارف منجر به سردرگمی کارفرمایان می‌شود. چراکه این افراد که عموما دارای شخصیت حقوقی هم نیستند.

با اعلام قیمت بدون کارشناسی و غیر واقعی سبب اخلال در تصمیم‌گیری کارفرمایان می‌شوند. لذا شایسته است که شرکت‌های سیلوساز، جلساتی را برای حل این معضل و ارائه خدمات بهتر به کارفرمایان و ایجاد تشکل در جهت هماهنگی این صنف تشکیل دهند.

 

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا