داخلیشماره30کیک و بیسکوییتگفتگو با بخش خصوصیگفتگوی ویژه

معرفی برند بیسکوییت دلاتو یکی از محصولات جدید شرکت تک نان جنوب

در گفتگو با رییس هیأت مدیره شرکت تک نان جنوب

شرکت تک نان جنوب که در سال 88  به عنوان تنها و اولین واحدی که نان لواش سنتی را به صورت صنعتی تولید و عرضه می کند، تاسیس شد. این واحد طی سال های اولیه با مشکلات زیادی همچون دشواری ورود ماشین آلات و تحریم های سال 90 و 91 روبرو شد و به دلیل تاخیر قریب به دوسال برای واردات ماشین آلات، موفق به احداث یک خط تولید شد. البته چالش هایی همچون شرایط آب و هوایی استان خوزستان و متعاقبا خروج مردم و کاهش درآمد استان، شرکت تک نان جنوب را از تصمیم خود برای گسترش حوزه فعالیت در بخش های دیگر باز نداشت.

تولید بیسکوییت و کوکی با آرد جودوسر برای اولین بار در ایران

مرتضی میثمی فرد، رییس هیات مدیره شرکت تک نان جنوب در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: یکی از برنامه های شرکت تک نان جنوب برای گسترش فعالیت خود ورود به بخش شیرینی مانند بیسکوییت و کوکی بود که در سال 94 در این راستا برنامه ریزی های لازم انجام شد و در نتیجه موفق به تولید بیسکوییت و کوکی با آرد جودوسر برای اولین بار در ایران شدیم. آرد جوی دوسر مصرفی در بیسکوییت و کوکی های دلاتو از کشور آلمان وارد می شود که امیدواریم باتوجه به افزایش قیمت ارز در تهیه آن با مشکل مواجه نشویم.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان آلمانی در تولید محصول دلاتو به این شرکت کمک کرده اند، گفت: پس از دو ماه فرمول تولید محصول دلاتو را به دست آوردیم و ظرفیت این خط را به 50 تن در 24 ساعت رساندیم. روغن مورد مصرف در این محصول نیز با فرمول و آنالیزی خاص تنها برای این شرکت تولید می شود. در واقع این محصول به دلایل استاندارد بالا، بسیار مناسب صادرات است.

تولید محصول با تنها غله ی فاقد گلوتن

رییس هیات مدیره شرکت تک نان جنوب یادآور شد: متاسفانه مردم فکر می کنند که بیسکوییت های دلاتو مانند سایر محصولات بازار است اما باید توجه کنند که این محصول از آرد جوی دوسر و پرک جوی دوسر تهیه می شود که تنها غلات فاقد گلوتن هستند و افرادی که بیماری سلیاکی دارند باید از این محصول استفاده کنند.

میثمی فرد با اظهار به اینکه در عرضه محصولات دلاتو سعی کرده ایم بازار ایران را به صورت کامل پوشش دهیم، گفت: در بخش صادرات نیز تاکنون توانسته ایم به کشورهای آمریکا، کانادا، مالزی، عراق، افغانستان، پاکستان و قطر این محصول را صادر کنیم.

ضرر بزرگ صنعت شیرینی و شکلات در پی مصوبه سپرده تعهد ارزی

وی در ادامه به چالشهای کنونی صادرات بیسکوییت پرداخت و گفت: اما معضلی که در بخش صادرات اخیرا برای صنایع به ویژه شیرینی و شکلات پیش آمده، سپرده تعهد ارزی است که مشکلات زیادی را ایجاد می کند و این برای صادرات مقرون به صرفه نیست. متاسفانه دولت تصمیماتی گرفته است که مبنای تجارت آزاد و بخش خصوصی را در آن مدنظر قرار نداده است لذا این بخشنامه ها منجر به ضرر بازار بزرگ شیرینی و شکلات می شود. این در حالی است که کشور ترکیه اغلب بازارها را تصاحب کرده و 80 درصد آرد کشورهای همسایه را تامین می کند. دولت ترکیه علاوه بر پاداشی که به صادر کنندگان ارائه می کند، حتی در صورت کاهش ارزش پولی این کشور، تلاش می کند که تولیدکننده ضرر نکند.

متاسفانه قوانین ایران در بخش واردات نظام مند تر و مدون از قوانین حوزه صادرات است چرا که اساسا ایران بیشتر واردکننده کالاست. لذا به عنوان یک تولید کننده تاکید می کنم که باید در بخش صادرات قوانینی وضع شود تا صادرات را برای فعالان اقتصادی تسهیل کند. شاید مدیریت نرخ ارز در کشور و اختلاف حداقلی بین بازار ارز آزاد و دولتی، اولین قدم موثر باشد!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا