آردداخلیشماره 40غلاتگفتگوگندم

صنعت ماشین سازی و واحدهای صنعتی با قوانین دست و پاگیر رو به رو است

دبیر انجمن ماشین سازان تهران:

صنعت ماشین سازی پخت نان و شیرینی 40 سال است که در شرایط سخت فعالیت دارد و از سال گذشته نیز به دلیل تحریم ها مشکلات آن بیشتر شده است اما همچنان در راستای شعار رونق تولید و به امید حمایت های دولت به فعالیت خود ادامه می دهیم تا صنفی که از این ماشین آلات استفاده می کنند هم کیفیت و هم کمیت را پیوسته به روز داشته باشند.

مشکلات صنعت ماشین سازی چیست؟

مرشدی، مدیرعامل شرکت مرشد گوهر و دبیر انجمن ماشین سازان کشور در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: اگرچه با توجه به تحریم ها ورود ماشین آلات برای واحدها صرفه اقتصادی ندارد و فروش ماشین آلات داخلی در صنعت ماشین سازی بیشتر شده است اما برخی از مواداولیه تولیدکنندگان داخلی نیز وارداتی است و افزایش قیمت ارز و بی ثباتی قیمت ها دغدغه ساز شده است. در این میان تلاش داریم در انجمن هم کیفیت را به روز نگه داریم هم نیاز واقعی واحدهای نان را تا حد ممکن برآورده کنیم. در واقع ماشین سازان صنعت ماشین سازی انجمن تلاش می کنند تا آنجا که اقتصاد واحد نانوایی اجازه می دهد، هم کمیت و  هم کیفیت را برای صنف و صنعت فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه پروژه های احداث واحدهای نان صنعتی در عمل با شکست مواجه شد و کارخانه ای راه اندازی نشد، گفت: بیشتر بار تولید نان حجیم و صنعتی بر دوش واحدهای صنفی و نیمه صنعتی قرار دارد.

نمایشگاه بین المللی ibex  امسال با حضور شرکت کنندگان بیشتری برگزار خواهد شد

مرشدی با اشاره به اینکه دعوت از هیأت های خارجی در نمایشگاه بین المللی ibex چندین سال در دستور کار ما قرار داشته و به نظر می رسد که امسال شرکت کنندگان داخلی بیشتری در نمایشگاه حضور داشته باشند، گفت: امیدواریم در نمایشگاه آرد و نان امسال بازدیدکنندگان خوبی داشته باشیم تا توانمندی های تولیدکنندگان به رقابت گذاشته شود و صنعت به مسیر رشد خود ادامه دهد.

دبیر انجمن ماشین سازان کشور در پایان افزود: از آنجایی که در صنعت ماشین آلات پخت نان و شیرینی به دنبال رفع کم و کاستی های واحدها هستیم بنابراین از این واحدها می خواهیم مشکلات خود را در نمایشگاه با ما در میان بگذارند تا صنعت در بهترین شکل ممکن مشکلات را رفع نماید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا