74آردآردسازانداخلیگندم

فروش 2 تا 5 درصدی آرد صنف و صنعت در استان هرمزگان

مدیرعامل آرد مروارید هرمزگان مطرح کرد

آرد صنف و صنعت/ مرادی، مدیرعامل آرد مروارید هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار نگاشته درباره ارزیابی خود از نرخ 6 هزار تومانی سبوس اظهار کرد: تعیین این نرخ برای کارخانه‌های آرد استان هرمزگان که از نظر آب و هوایی در وضعیت دشواری مشغول به کار هستند، تفاوت چندانی ندارد. البته در حال حاضر که گندم یارانه‌ای به نرخ 600 و 900 تومان عرضه می‌شود، سبوس 6 هزار تومانی تا حدودی می‌تواند هزینه‌ها را پوشش دهد. اما در صورتی که گندم 12 هزار تومان شود، فروش سبوس به نرخ 6 هزار تومان برای کارخانه‌های آرد با ضرر همراه است.

وی درباره نحوه اجرای آزادسازی گفت: متأسفانه زیرساخت‌های طرح آزادسازی به‌ویژه در استان هرمزگان آماده نبوده و به‌رغم وعده‌ها هنوز عملیاتی نشده است. همچنین واحدهای نانوایی در استان هرمزگان و روستاهای آن هنوز به دستگاه‌‍‌های کارت‌خوان تجهیز نشده‌اند.

نرخ خرید تضمینی گندم در فصل زراعی جدید کمتر از 12 هزار تومان نیست

این  فعال صنعت آسیابانی درباره نرخ خرید تضمینی گندم در فصل زراعی جدید گفت: با توجه به قیمت جهانی گندم و افزایش هزینه‌های تولید به طور قطع، نرخ خرید تضمینی گندم در فصل زراعی جدید کمتر از 12 هزار تومان نخواهد بود.

وجود گندم خارجی؛ انگیزه‌ای برای خرید آرد صنف و صنعت از استان هرمزگان  

مرادی با اشاره به افت فروش آرد صنف و صنعت در استان هرمزگان گفت: متأسفانه به دلیل رشد سرسام‌آور آرد صنف و صنعت و عرضه آرد نشتی در بازار، تنها 2 تا 5 درصد از میزان فروش آرد صنف و صنعت آردسازان هرمزگان آن هم به دلیل برخورداری از گندم خارجی باقی مانده است. این در حالی است که در گذشته کارخانه‌های ماکارونی و نشاسته سراسر کشور به خرید آرد صنف و صنعت از استان هرمزگان بسیار علاقه‌مند بودند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا