بین‌المللیشماره 43

شرکت سینجنتا با تعهد به منابع طبیعی به تامین غذا برای جهان جامه عمل پوشانده است

مهندس امیر زنده دل، مدیر پشتیبانی فروش

مهندس امیر زنده‌دل، مدیر پشتیبانی فروش شرکت سینجنتا در نخستین کنفرانس بین‌المللی iranGrain به معرفی این کمپانی سوئیسی پرداخت و گفت: Syngenta یک شرکت بین‌المللی کشاورزی است که در بیش از 90 کشور دنیا با هدف تامین غذا برای جهان و کمک به کشاورزان برای تولید بهتر و پایدار فعالیت می‌کند.  همچنین این شرکت با بهره‌گیری از دانش روز و کارمندان متعهد خود نقش موثری را در حفظ منابع زمینی و زیرزمینی جهان ایفا کرده است.

از سوی دیگر سینجنتا از معدود شرکت‌هایی است که با توجه به تحریم‌ها و شرایط دشوار تخصیص و انتقال ارز، همچون گذشته با تعهد به جامعه کشاورزی با قدرت به ارائه خدمات می‌پردازد.

سینجنتا دارای107 مرکز تولید و 119 مرکز تحقیقاتی است

وی با اشاره به اینکه سینجنتا دارای107 مرکز تولید و 119 مرکز تحقیقاتی است، گفت: وجود مراکز تحقیقاتی گسترده برای کمک به تولید بهتر و تغذیه رو به رشد جامعه جهانی یکی از نقاط قوت شرکت سینجنتا است. به گونه‌ای که سالانه  حدود 10 درصد از فروش این شرکت صرف بخش تحقیق و توسعه شده است تا دانش جدید و به روز را در اختیار جامعه جهانی قرار دهد.

زنده‌دل با بیان اینکه 22 درصد فعالیت سینجنتا مربوط به تولید بذور و 78 درصد مختص به تولید سموم کشاورزی ،کودهای شیمیایی و استفاده درست از این سموم است، گفت: در حال حاضر این شرکت بزرگترین تولیدکننده بذر سبزی و صیفی است و بذوری همچون ذرت، گندم، جو، سیب‌زمینی، نیشکر، سویا، کلزا و برنج را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. همچنین سموم ضدعفونی کننده بذور این شرکت از بهترین نوع در جهان است که حتی شرکت‌های رقیب برای ضدعفونی کردن بذرهای تولیدی خود از این سموم استفاده می‌کنند.

مدیر پشتیبانی فروش شرکت سینجنتا با تاکید بر استراتژی این شرکت بر تولید به شیوه درست بیان کرد: سینجنتا همواره با ارگان‌ها و مجامع بین‌المللی برای تبادل دانش و راهکارها همکاری دارد و شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های  وشرکتهای دانش بنیان از نهادهایی است که همکاری با آنان برای سینجنتا از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی ادامه داد: با توجه به کمبود منابع آبی در آینده و نیاز کشور به تولید بیشتر غلات، شرکت سینجنتا در سال‌های گذشته با معرفی ارقام جدید ذرت توانسته است بازار خوبی را برای کشاورزان فراهم کند چراکه این ارقام جدید ذرت مقاوم به کم‌آبی به کشاورز این امکان را می‌دهد که در سطح محدود کشت خود، عملکرد بهتری را ارائه بدهدو همچنین سینجنتا در صدد معرفی ارقام جدید گندم نان و دروم و همچنین معرفی ارقام جدید جو در کشور میباشد .

حبرنگار: فاطمه بغدادی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا