آردسیلوسیلوسازانشماره 49غلات

سیلوهای غلات بان با تکنولوژی منحصربفرد پتکوس احداث می شود

مدیر اجرایی شرکت پتکوس ایران:

 

سیلوهای غلات بان با تکنولوژی منحصربفرد پتکوس احداث می شود. یکی از پروژه های اخیر شرکت پتکوس آلمان در ایران، سیلوهای فلزی ذخیره سازی 30.000 تنی شرکت غلات بان در بندر امیرآباد است که این پروژه 8 کندوی فلزی 3800 تنی با ظرفیت بارگیری 400 تن در ساعت و ظرفیت تخلیه 200 تن در ساعت را دارا می باشد. طراحی این سایت ذخیره سازی توسط تیم مهندسی شرکت پتکوس به گونه ای بوده است که به روز ترین مدل بهینه سازی به لحاظ چیدمان کندوها و جانمایی برج کار در خصوص سهولت تخلیه، بارگیری و مصرف بهینه انرژی در نظر گرفته شده است. 

سیلوهای غلات بان با تکنولوژی منحصر بفرد پتکوس احداث می شود

علی هاشمی، مدیر اجرایی شرکت پتکوس ایران ضمن ذکر مطلب فوق در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: از ویژگی های منحصر به فرد این پروژه می توان وجود مگنت در کته تخلیه اشاره کرد که منجر به کاهش بسیار چشمگیر هزینه های تعمیر و نگهداری و جلوگیری از آسیب رساندن حاصل از حضور ضایعات فلزی در غلات به ماشین آلات می شود.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از ویژگی های این پروژه امکان سنجی و پیش بینی باسکول آنلاین در برج کار سیلوها است که این امر سبب می گردد تا سرمایه گذار تحلیل دقیقی از میزان محصول ورودی به سایت ذخیره سازی را داشته باشد. همچنین دسترسی به ریل و امکان تخلیه در واگن یکی از عوامل تأثیر گذار در طراحی و مهندسی این پروژه بوده که این امکان در آن در نظر گرفته شده است. در واقع این پروژه با رویکرد تخلیه و بارگیری همزمان گامی بزرگ در بالا بردن ظرفیت تخلیه و بارگیری غلات در بندر امیرآباد که یکی از مهم ترین بنادر ایران در تأمین کالاهای اساسی منطقه می باشد به حساب می آید.

 

وی با اشاره به اینکه پیش بینی شرکت پتکوس در خصوص زمان بهره برداری این پروژه تا پایان سال جاری است، گفت: در حال حاضر ساخت ماشین آلات و تولید بدنه سیلوها به پایان رسیده است و در حال حاضر حمل کلیه تجهیزات به اتمام رسیده است ، امیدواریم که با عنایت به پروردگار و تلاش تیم فنی، نصب و راه اندازی این شرکت در مراحل فونداسیون و نصب سیلوها، تا پایان سال جاری خبر های خوبی در خصوص بهره برداری از این پروژه داشته باشیم.

 

پتکوس؛ فعال ترین شرکت بین المللی در حوزه تجهیزات ذخیره سازی غلات

هاشمی در خصوص برنامه شرکت پتکوس در راستای ایجاد ظرفیت های ذخیره سازی در کشور تصریح کرد: با توجه به مشکلات پیش آمده در خصوص تأمین تجهیزات صنعتی از کشور های اروپایی در بسیاری از صنایع سبب گردیده تا از ارتقاء سطح تکنولوژی در صنعت ایران جلوگیری شود و راه های تبادل علم روز دنیا تا حد زیادی بر این کشور بسته شده است لذا در سالیان اخیر رویکرد تیم بازرگانی شرکت پتکوس ایران به ویژه مدیرعامل این شرکت همواره بر این بوده است که این روابط دوجانبه را حفظ کرده و تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا زیرساخت های بنادر را با بالاترین سطح کیفی و بالاترین تکنولوژی روز دنیا بهره مند سازد.

 

به گفته وی شعبه ایران شرکت پتکوس آلمان را می توان به عنوان فعال ترین شرکت های بین المللی در حوزه غلات در سال های اخیر نام برد که بیش ترین سهم سیلوهای فلزی ذخیره سازی غلات در بنادر شمالی و جنوبی ایران را دارد.

 

هاشمی در پایان در خصوص فعالیت شرکت پتکوس ایران خاطر نشان کرد: شرکت مهر صنعت فیدار فعالیت خود را به صورت شعبه مستقیم شرکت پتکوس آلمان در ایران انجام می دهد. علاوه بر این، هلدینگ مهر صنعت به عنوان نماینده رسمی شرکت VIGAN بلژیک (سازنده مکنده های غلات)، شرکت BDW آلمان (سازنده ماشین آلات خطوط تولید خوراک دام ، طیور و آبزیان) و همچنین شرکت GOTTWALD عضو خانواده konecranes (سازنده طیف گسترده ای از تیپ های جرثقیل های بندری) فعالیت گسترده ای تا به امروز در بنادر کشور ایران را داشته است و آمادگی هرگونه همکاری به لحاظ طرح پروژه های جدید در بنادر، اور حال کردن و تأمین قطعات پروژه های موجود در این شرکت را دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا