آردداخلیشماره 63غلاتگفتگوگفتگو با بخش خصوصیگندمماکارونی

سهمیه داران گندم مازاد و مخالفان افزایش قیمت ماکارونی!

مدیرعامل شرکت دین گو ماکارون:

با توجه به مدیریت نادرست برخی مدیران دولتی نسبت به قیمت گذاری، خرید گندم دولتی نسبت به سال گذشته کاهش داشته و به دنبالِ آن با کمبود روبه ­رو هستیم. در این شرایط، سوء مدیریت ها و رانت در سهمیه بندی صنوف نیز باعث شده است که به عنوان مثال سهمیه یک شرکت ماهانه 15 هزار تن باشد؛ در صورتی­که حدود 10 هزار تن تولید دارد و سهمیه حدود 290 شرکت بزرگ و کوچک به نصف یا 1/4 تقلیل یابد.

 

 

سهمیه داران گندم مازاد و مخالفان افزایش قیمت ماکارونی!

کاظم اکرمی، مدیرعامل شرکت دین گو ماکارون با ذکر مطلب بالا در گفت­وگو با خبرنگار نگاشته مطرح کرد: شرکت های تولیدی همچون مجموعه ما باید 25 درصد از تولید خود را به صورت سهمیه و الباقی را از بازار آزاد تهیه کند اما اگر سهمیه کامل به ما تعلق گیرد؛ محصولات را با قیمت گذاری سازمان حمایت نیز به­فروش می­رسانیم اما متأسفانه برخی واحدها با دریافت سهمیه مازاد، از افزایش قیمت نیز جلوگیری می کنند. این در حالی است که از ابتدای سال، شاهد افزایش هزینه 40 درصدی کارگری، 100 درصدی آرد، 40 درصدی سلفون و… بوده ایم؛ اما قیمت فروش ماکارونی هیچ تغییری نکرده است./ سهمیه داران گندم

وی ادامه داد: امیدواریم دولت جدید به کمک 30 هزار کارگر و 300 واحد تولیدی که با تأمین 80 درصدی ماکارونی، کشور را از واردات آن بی نیاز کرده است، بشتابد و عدالت را برقرار سازد تا برخی مدیران با سوء مدیریت خود سبب بهره وری تعداد اندک از فعالان و ضرر بخش بزرگ­تر جامعه تولیدی کشور نشوند.

سوءمدیریت ها و رانت هایی که با امضاهای طلایی صورت می گیرد

اکرمی یادآور شد: از جمله سوءمدیریت ها و رانت هایی که با امضاهای طلایی صورت می گیرد، می توان به ارائه وام های با درصد پایین به اشخاص خاص، سهمیه بندی با رانت، ورود به بورس با رانت اشاره کرد./ سهمیه داران گندم

وی در پایان خاطر نشان کرد: شرکت تولیدی بازرگانی پوئینک (ماکارونی دین گو) با 41 سال سابقه با 50 نفر نیروی بومی در محله پوئینک شهرستان قرچک مشغول به تولید است. به امید روزی که عدالت در سراسر ایران سایه افکند و دست تمام مدیران بی کفایت در امضاهای طلایی کوتاه شود و امیدواریم که با روی کار آمدن دولت جدید و با اختصاص سهمیه بندی و قیمت گذاری درست و کارشناسی، هم منافع تولیدکننده و هم منافع مصرف کننده در نظر گرفته شود.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا