آردبین‌المللیشماره 66غلاتگفتگوگفتگوی ویژهگندم

رصد آخرین وضعیت غلات در بازار ایران و جهان در کنفرانس iranGrain

آخرین جزئیات کنفرانس IRANGRAIN در گفتگو با شریف نظام مافی

کنفرانس تخصصی غلات iranGrain  به‌عنوان گردهمایی جامعه جهانی غلات و دانه‌های روغنی پس از دو سال وقفه، بار دیگر بزرگترین صاحبان و دست‌اندرکاران زنجیره کامل غلات را گردهم خواهد آورد تا هم‌پای کنفرانس‌های بین‌المللی این صنعت، در دانش‌افزایی و رشد مهارت‌های تکنیکال صنعت حیاتی ایران قدم بردارد.

به گفته شریف نظام مافی، مدیر اجرایی کنفرانس ایران گرین و رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس کنفرانس iranGrain همچون دوره پیشین با حضور پر شور مخاطبان داخلی و خارجی و مسئولان بخش دولتی و خصوصی در تاریخ 20 و 21 اردیبهشت‌ماه سال 1401 در هتل اسپیناس پالاس برگزار می‌شود. همچنین این دوره از کنفرانس در تلاش است تا با ارائه نظرات و مشاوره‌های تخصصی و فنی، مزیت رقابتی را به فعالان این صنعت برای درخشیدن در حرفه خود آموزش دهد.

وی با اشاره به اینکه کنفرانس iranGrain همچون برگ زرینی در کارنامه کاری بخش خصوصی می‌درخشد، گفت: کنفرانس iranGrain در سال آینده نیز با همت و حمایت بخش خصوصی کشور برگزار می‌گردد و با دعوت از مقامات دولتی درصدد است تا تصمیم‌گیران کشور را از آخرین رخدادها و تحولات بازار جهانی غلات آگاه سازد.

مهمترین سر فصل‌های کنفرانس iranGrain 1401

نظام مافی با اشاره به این که آینده کشت غلات در فلات ایران، نقطه‌ای مهم در کنفرانس آتی ایران گرین است، گفت: با توجه به تغییرات اقلیمی و تأثیر آن بر سیاست‌گذاری‌های دولت ایران برای کاشت گندم، پیش‌بینی می‌شود که سال آینده به واردات حدود 20میلیون غلات که شامل 6 میلیون تن گندم می‌باشد، نیاز داشته باشیم.

از این رو، مسئولان باید با توجه به وضعیت عرضه و نرخ غلات در بازار جهانی به این بیندیشند که در طول سال زراعی چه محصولی کشت شود تا بیشترین منفعت عاید کشور گردد. برای مثال بهتر است همسو با تغییر قیمت‌های جهانی در کشت غلات کشور، تغییراتی  ایجاد گردد  و در سالی که نرخ جهانی غلات روند افزایشی دارد، توجه دولت به افزایش سطح کشت غلات باشد و در برهه افت قیمت غلات جهانی، اقدام به واردات کند.

نظام مافی در ادامه با تأکید بر مدیریت آب در فلات ایران گفت: پیش‌بینی و برنامه‌ریزی برای کاشت گندم، تأثیر بسزایی در کنترل مصرف آب بخش کشاورزی در کشور دارد؛ چراکه مشکلات کم‌آبی منجر به کاهش برداشت گندم ایران نسبت به سال‌های گذشته شده است. از این رو، برنامه‌ریزی و پیش‌بینی ابزار آینده تجارت و تولید و صادرات غلات یکی دیگر از محورهای کلیدی کنفرانس iranGrain خواهد بود.

مدیر اجرایی کنفرانس ادامه داد: پیش‌بینی وضعیت جهانی بازار غلات یکی دیگر از نقاط طلایی در کنفرانس iranGrain می‌باشد و تلاش شده است تا فرآیندهای لازم برای تحقق پیش‌بینی‌های درست از بازار پوشش داده شود. لذا مسئولان اجرایی iranGrain برای پویایی این مسیر از تمام انجمن‌ها و دست‌اندرکاران دخیل مشورت خواهند گرفت.

وی درباره جذابیت کنفرانس ایران گرین برای تریدرهای غلات و فعالان آسیابانی اظهار کرد: خوشبختانه کنفرانس iranGrain مجال مناسبی را برای حضور و خودنمایی برندهای ایرانی در جامعه جهانی و برقراری ارتباط با بهترین‌های این صنعت فراهم کرده است. طبق تجربه کنفرانس در سال ابتدایی نیز، شرکت‌ها و تجار خارجی فعال در زمینه تجارت و فناوری غلات نیز استقبال زیادی از کنفرانس iranGrain و مراوده با شرکت‌های ایرانی داشته‌اند.

برگزاری پنل‌های تخصصی در کنفرانس ایران گرین 1401

نظام مافی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال مخاطبان از پنل‌های تخصصی، مقرر شده است که کنفرانس سال 1401 دارای پنل‌های تخصصی بیشتری نسبت به دوره قبل باشد. همچنین امکان دارد که پنل‌های تخصصی صنایع دام و طیور، دانه‌های روغنی، صنعت غلات و آسیابانی و… به صورت جداگانه برگزار شود.

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان برای شرکت در این کنفرانس و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت iranGrain.org مراجعه نمایند و یا با شماره 09356132959 تماس بگیرند.

 

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا