89آردغلاتگفتگوی ویژهنان

دعوت به مشارکت برای سرمایه‌گذاری

قابل‌توجه مدیران صنایع و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری

هلدینگ مجموعه شرکت‌های صنایع غذایی نوآفرین، آرین و پرشیا منطبق بر استانداردهای بالای اروپایی، مواد و مصالح بسیار باکیفیت با مشارکت شرکت‌های اروپایی و متخصصان ایرانی در زمین صنعتی به مساحت حدود 25 هکتار در شهر گلسار هشتگرد (45 کیلومتری تهران) احداث شده است.

فاز اول این هلدینگ صنایع غذایی با احداث خط ریلی متصل به سیلوهای ذخیره‌سازی غلات و خوراک دام به ظرفیت 75 هزار تن و به‌منظور تخلیه ریلی غلات ازسوی گروه صنایع غذایی آرین اجرا شد و با احداث ایستگاه اختصاصی شماره 426 پرشیا فرعی یک از ایستگاه کردان در سال 1396 به بهره‌برداری رسید و به سامانه راسری راه آهن متصل گردید،که تنها ارزش ماشین‌آلات خریداری‌شده برای سیلوهای آرین در بخش خارجی بالغ‌بر چهار و نیم میلیون یورو است.

ذخیره‌سازی غلات

ذخیره‌سازی غلات در سیلوهای مجهز و حرفه‌ای آرین، امکان بارگیری و تخلیه 500 تن انواع غلات در ساعت را با دستگاه‌های توزین اتوماتیک و ماشین‌آلات بوجاری غلات به‌طور کامل ایجاد کرده است. همچنین داخل محوطه سایت پرشیا (آرین) نزدیک به 1800 متر خط ریلی در قالب 3 خط جداگانه به‌صورت اسلب بتن با شرایط بهداشتی بر اساس استانداردهای روز اروپا اجرا شده که دارای گنجایش 75 واگن محتوی غلات در محل است. در حال حاضر، بنادر امام خمینی و بندرعباس، سیلوی اندیمشک و کرمانشاه به ریل متصل هستند که برای ارسال غلات به تهران از ایستگاه ریلی پرشیا استفاده می‌گردد.

قابل ذکر است؛ تنها ارزش روز این خط آهن و ایستگاه ریلی ثبت‌شده در سامانه سراسری معروف به ایستگاه شماره 426 پرشیا، رقمی بیش از 1000 میلیارد تومان برآورد می‌شود و هزینه حمل‌ونقل کالا از بنادر ایران به تهران و کرج را تا یک‌سوم نسبت به قیمت حمل با کامیون کاهش می‌دهد.

کارخانه نوآفرین

در کنار مجموعه آرین، کارخانه نوآفرین به مساحت 5 هکتار زمین صنعتی برای تولید نشاسته، گلوکز، پروتئین و خوراک دام و سایر محصولات غذایی قرار دارد. ظرفیت تولید نوآفرین 250 تن نشاسته، گلوکز، پروتئین، جوانه ذرت، خوراک دام است که تا 500 تن در روز قابل توسعه است. *ماشین‌آلات شرکت نوآفرین از کشورهای اروپایی و ترکیه وارد شده است و گروه نصابان مشغول نصب ماشین‌آلات هستند * که در سال 1403 تکمیل خواهند شد. فناوری به کار رفته در این پروژه باارزشی معادل 22 میلیون یورو، مجموعه‌ای از ماشین آلات که بهترین فناوری‌های پیشرفته و به‌روز دنیا را برای صنایع غذایی نوآفرین به ارمغان آورده‌اند.

مجموعه پرشیا

در بخش شمالی این هلدینگ صنایع غذایی، مجموعه پرشیا به‌منظور تولید فروکتوز و نشاسته غنی‌شده برای صنایع داروسازی، صنایع غذایی و صنایع نفت پیش‌بینی ‌شده که تاکنون بخشی از امکانات و تأسیسات موردنیاز ساختمان سردخانه‌ها، انبار لوازم‌یدکی و ماشین‌آلات و محوطه‌سازی لازم، برای آن اجرا شده است.

 

دعوت رسمی برای سرمایه‌گذاری از سوی مدیرعامل هلدینگ

مهندس مقتدی کرمانشاهانی مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی نوآفرین، آرین و پرشیا ، از مدیران صنعت و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری، برای حضور و سرمایه‌گذاری در این هلدینگ ارزشمند صنایع غذایی، دعوت به مشارکت می نمایند.

 

ارزیابی واقعی ارزش مجموعه هلدینگ نوآفرین و آرین

در ارتباط با اهمیت و ارزشمندی این پروژه در قیاس با سایر واحدهای صنعتی ، شایان ذکر است که با توجه به قیمت‌های منطقه برای هر مترمربع، ارزش زمین مجوزدار صنعتی با امکاناتی این چنین، مشخصاً متمایز است.

همچنین در این مجموعه، تمامی تأسیسات ساختمانی، زیرزمینی، زیرسازی و ساختمان‌های اسکلت فلزی برج ماشین‌آلات بوجاری به ارتفاع 60 متر احداث شده است.

درباره منحصربه‌فرد بودن پروژه ریلی آرین می بایستی اذعان کرد: طبق نظر کارشناسان و مدیران راه‌آهن ایران، چنین خطی که مشابه خطوط ریلی اروپایی است، در ایران فقط مربوط به ایستگاه پرشیا است و برای احداث چنین خطوط فرعی راه‌آهن در ایستگاه اختصاصی، امروزه بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری موردنیاز است.

باتوجه به اثر تورم و نرخ ارز و هزینه‌های فرصت و مبادله سال‌های اخیر بر سرمایه‌گذاری انجام گرفته،می بایستی تأکید کرد: چنانچه این هزینه‌های اضافی نیز در میزان سرمایه‌گذاری اصلی اضافه شود، قطعاً ارزش روز چنین مجموعه ارزشمندی که منطبق بر استانداردهای اروپایی است، بیش از این خواهد بود و ارزیابی بر اساس نرخ رسمی ارز گزارش خواهد شد.

 

طرح‌های توسعه هلدینگ صنایع غذایی نوآفرین، آرین و پرشیا

آقای مهندس کرمانشاهانی به‌عنوان ایرانی دلسوز و صنعتگری که بیش از 50 سال عمر خود را در عرصه مدیریت تولید صرف نموده است، امیدوار است با تکمیل این هلدینگ تولیدی- صنعتی شاهد فعالیت مستمر یکی از *موفق‌ترین مجموعه‌های صنایع غذایی در استان البرز باشیم.

لازم به ذکر است شرکت نوآفرین در چشم‌انداز توسعه‌ای خود، فضای لازم را برای افزایش دو برابری ظرفیت (یا بیشتر) پیش‌بینی کرده است. همچنین این هلدینگ صنعتی ضمن اخذ مجوز کارخانه آرد با ظرفیت تولید روزانه 800 تن آرد گندم، واحدهای تولیدی کارخانه آرد، کارخانه ماکارونی و مجموعه تولید خوراک دام را به کارخانه‌های تولیدی مجموعه خود، می تواند، اضافه کند.

شایان‌ذکر است؛ علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری به منظور بررسی جزئیات موجود در این مجتمع صنعتی می‌توانند با هماهنگی قبلی، از این مجموعه بازدید کنند.

تلفن هماهنگی برای بازدید مجموعه:

09121114135

همچنین برای مشاهده وسعت پروژه و تماشای تیزر معرفی این پروژه باکس مقابل (Qr code) را با دوربین تلفن همراهتان اسکن نمایید

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا