آردخرید تضمینی گندمداخلیشماره 49غلاتگفتگوگفتگو با مسئولین دولتگندم

خرید تضمینی گندم 99 در فصل زراعی، از مرز 4 میلیون تن گذشت

مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران

رشد 8 درصدی خرید تضمینی گندم تا اوایل تیرماه نسبت به سال گذشته

خرید تضمینی گندم 99 در فصل زراعی جدید تا تاریخ 10 تیرماه سال جاری، 4 میلیون و 185 هزارتن به ارزش 10 هزار و 562 میلیارد تومان در 31 استان کشور صورت گرفته است که از این میزان یک میلیون و 205 هزارتن از استان خوزستان، 770 هزارتن از استان گلستان و 642 هزارتن از استان فارس خریداری شده است و تاکنون شاهد 8 درصد رشد خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته تا این مقطع هستیم.

پرداخت 96 درصد وجوه خرید تضمینی گندم 99 به کشاورزان تا پایان هشتم تیرماه

سعادتی کیا، مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با ذکر مطلب فوق در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: با توجه به حجم خرید تضمینی گندم 99، چهار میلیون و 19 هزارتن به ارزش 10 هزار و 143 میلیارد تومان به بانک کشاورزی جهت پرداخت به کشاورزان ارائه شده است که از میزان 9 هزار و 743 میلیارد تومان آن تا 8 تیر ماه با کشاورزان تسویه شده است لذا تاکنون 96 درصد وجوه گندم پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه در فصل زراعی جدید، تعداد مراکز خرید کشور دارای 12 درصد رشد نسبت به سال گذشته بوده است، گفت: با توجه به خرید تضمینی گندم در سال جاری تاکنون 38 درصد از کل خرید فعلی (حدود یک میلیون و 590 هزارتن) در مراکز مباشر، 14 درصد در مراکز ملکی و 48 درصد نیز در کارخانجات آرد و سیلوهای بخش خصوصی خریداری شده است.

میانگین پروتئین گندم سال جاری 6/12 درصد اعلام شد

مدیرکل خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در خصوص کیفیت گندم سال جاری اظهار کرد: تاکنون 6 هزار نمونه گندم از استان های مختلف به مرکز پژوهشهای غلات این شرکت ارسال و مورد آزمایش قرار گرفته است که نشان می دهد میانگین پروتئین 6/12 و هکتولیتر 78 است. طبق استاندارد 104 گندم های دارای پروتئین بیش از 12 درصد، جزو گندم های درجه یک به حساب می آیند لذا کیفیت گندم سال جاری برای تولید نان بسیار مناسب است.

وی با بیان اینکه در فصل زراعی جدید تا تاریخ 10 تیرماه حدود 152 هزار تن گندم خرید توافقی شده است، گفت: با توجه به میزان بارندگی های ابتدای سال انتظار داریم که در استان های غربی و مرکزی شاهد خرید گندم بیشتری در مقایسه با سال گذشته باشیم.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا