آردداخلیشماره 49غلاتگفتگوگندمگوناگون

واحد نانوایی/ حدود10 هزار واحد نانوایی در کشور از آرد 7 درصد استفاده می‌کنند

در گفتگو با مدیرعامل انجمن تغذیه سالم، غلات کامل

واحد نانوایی/ حدود10 هزار واحد نانوایی در کشور از آرد 7 درصد استفاده می‌کنند/ تولید آرد کامل، حلقه‌ای گمشده در صنعت آردسازی کشور است که با توجه به خواص تغذیه‌ای فراوان خود مورد بی‌مهری برخی مدیران، تولیدکنندگان آرد و نانوایان قرار گرفته است و تنها تعداد محدودی از تولیدکنندگان اقدام به تولید این نوع آرد کرده‌اند که قابل تحسین می‌باشد. از سوی دیگر با اجرای پروژه بین‌المللی قلب سالم توسط سازمان بهداشت جهانی در ایران و انتخاب استان اصفهان به‌عنوان پایلوت اجرای این طرح، موضوع تولید و مصرف آرد کامل از اهمیت و اولویت بیشتری در کشور برخوردار گردیده است که تداوم اجرای این موضوع نیازمند بسیج همگانی می‌باشد.

واحد نانوایی/ حدود10 هزار واحد نانوایی در کشور از آرد 7 درصد استفاده می‌کنند

 

محمدرضا خواجه، مدیر گروه هواداران نان کامل ضمن بیان مقدمه فوق در گفتگو با خبرنگار نگاشته اظهار کرد: پروژه قلب سالم با هدف جلوگیری از شیوع بیماری‌های غیر واگیردار و کنترل عوامل بیماری‌زا در کشور راه‌اندازی شد که مصرف آرد کامل و سبوس‌دار(7 درصد) یکی از اقدامات کنترلی برای بیماری‌های غیرواگیردار است. لذا سازمان بهداشت جهانی بر این اساس، 10 برنامه مداخلاتی را تحت عنوان پروژه قلب سالم را در ایران اجرا کرد که پروژه غذای سالم برای جامعه سالم مهم‌ترین آن است و معتقدند که نان باید دو ویژگی داشته باشد: پر فیبر و کم نمک.

وی با بیان اینکه بر اساس این استراتژی، تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان بهداشت جهانی و پژوهشکده قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به امضا رسیده است، گفت: باشگاه هواداران نان کامل به‌عنوان مجری پروژه تولید نان سبوس دار در کشور می‌باشد.

تامین فیبر مورد نیاز بدن با مصرف نان پخته شده با آرد کامل

خواجه با اشاره به اینکه بر اساس توصیه سازمان بهداشت جهانی، نان مصرفی باید پر فیبر و کم نمک باشد، گفت: میزان فیبر مورد نیاز بدن انسان 30 گرم در روز است که غلات باید 15 گرم آن را در روز تامین کند و تحقق این امر مستلزم استفاده از آرد کامل در پخت نان می‌باشد. از سوی دیگر آرد کامل با تامین ویتامین و املاح مورد نیاز بدن از شیوع بیماری‌های غیرواگیر نیز جلوگیری خواهد کرد.

این فعال صنعت نان در بخش دیگر گفتگو در خصوص تبعات مصرف آرد سفید در پخت نان اظهار کرد: عواملی همچون دو برابر بودن قند نان سفید نسبت به نان سبوس‌دار، 3 برابر بودن املاح و ویتامین نان سبوس دار و استفاده از جوهر قند در آرد سفید سبب شده است که مصرف نان سبوس‌دار از نظر تغذیه و بهداشت در اولویت مصرف قرار بگیرد.

حدود 10 هزار واحد نانوایی در کشور از آرد 7 درصد استفاده می‌کنند

وی با بیان اینکه در حال حاضر از 90 هزار نانوایی کشور، تنها 10 هزار واحد از آرد 7 درصد برای پخت نان استفاده می‌کنند، گفت: اعتقاد به تیره و تلخ شدن نان، ترس از فرار مشتری و ناتوانی و فقدان مهارت فنی در پخت خمیر از عواملی است که منجر به بی‌رغبتی نانوایان در استفاده از آرد 7 درصد برای پخت نان شده است. در صورتی که نان سبوس‌دار، نانی طلایی، خوش رنگ، خوش پخت، خوشمزه و پوک می‌باشد.

خواجه با انتقاد از اینکه متاسفانه برخی از نانوایان برای پخت نان سنگک و تافتون از آرد بربری و فانتزی بهره می‌گیرند، گفت: صنعت نان سنتی کشور در حال حاضر نیازمند رسیدگی و توجه ویژه مسئولان کشور است چرا که علاوه بر مشکل فوق، به دلیل عدم نرخ‌دهی مناسب از سوی دولت شاهد کوچک و نازک شدن چانه‌های نان هستیم که در این راستا برنامه‌ای را در جهت بهینه‌سازی نان‌های سنتی کشور تعریف کردیم که احیا نان سبوس دار با آرد 7 درصد، حذف جوش شیرین، افزایش زمان خواب خمیر، افزایش زمان تخمیر، رعایت بهداشت فردی و محیطی، اشتغال‌زایی در نانوایی، آموزش نانوایان برای ارتقا مهارت فنی، توزیع آرد یکنواخت توسط دولت و پرهیز از توزیع گندم سن زده از اقداماتی است که باید در صنعت نان کشور صورت بگیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر آسیاب گاس صنعت در مشهد، آسیاب سورمند در اصفهان، آسیاب آشتیان و گل‌پایگان از واحدهای تولیدکننده آرد 4 سبوس‌دار(4 درصد) در کشور هستند که در جهت کمک به تغذیه سالم مردم اقدام به تولید آرد سبوس‌دار کرده‌اند. همچنین خوشبختانه تمام آسیاب‌های اصفهان تولیدکننده آرد 7 درصد می‌باشند.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا