88آردغلاتگفتگو با مسئولین دولتگندمنان

برگزاری نخستین نمایشگاه نان خوزستان با هدف فرهنگ‌‍سازی برای مصرف نان‌های سبوس‌دار

مدیرکل اداره غله و خدمات خوزستان مطرح کرد

امید جهان نژادیان، مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان در گفت‌وگو با نگاشته درباره میزان خرید تضمینی گندم در این استان گفت: امسال یک میلیون و ۷۱۶ هزار تن گندم در استان خریداری شد که یک رکورد بی نظیر در تولید و خرید گندم در خوزستان بود.

 

وی درباره برگزاری نخستین نمایشگاه نان خوزستان گفت: این نمایشگاه شامل نان سنتی، صنعتی، نان کامل و فرآورده‌های گندم از جمله ماکارونی، کیک، کلوچه و تجهیزات نانوایی است که با هدف ارتقای کیفیت نان و فرهنگ‌سازی در خصوص استفاده از نان‌های سبوس‌دار و نان کامل در محل سیلو تاریخی اهواز برگزار گردید.

وی افزود: در این نمایشگاه پخت نان سنتی استان توسط اقوام مختلف خوزستان و نان‌های صنعتی انجام شد و سازندگان دستگاه‌های نانوایی از برخی استان‌های کشور در این نمایشگاه حضور داشتند.

پخت نان با آرد سبوس دار 7 درصد در نمایشگاه نان خوزستان

همچنین ارائه تجهیزات مربوط به واحدهای خبازی، تصفیه آب، برگزاری کلاس‌های آموزشی توسط دانشگاه علوم پزشکی و معاونت غذا و حضور بانک سپه برای رفع ابهامات سامانه نانینو از بخش‌های دیگر این نمایشگاه بود. علاوه بر این، پخت نان با آرد سبوس دار 7 درصد نیز در این نمایشگاه صورت گرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خوزستان تامین کننده گندم کمی و کیفی ایران است، به دنبال آن هستیم، بتوانیم جشنواره ملی نان را در خوزستان برگزار کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا