آردداخلیشماره 44غلاتگفتگوگفتگو با مسئولین دولتگندمنان

خمیرهای منجمد و استفاده از آن در کافه نان ها، قدمی در راستای مدرنیزه شدن صنعت نانوایی

رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم

خمیرهای منجمد و استفاده از آن در کافه نان ها، قدمی در راستای مدرنیزه شدن صنعت نانوایی/ هم اکنون بیش از 30 واحد کافه نان در تهران آغار به فعالیت کرده اند و آینده روشنی برای فعالیت صنف فوق قابل پیش بینی است. خوشبختانه بسیاری از افراد تحصیل کرده به صنف کافه نان ها علاقه نشان داده و به آن وارد شده اند. ضرورت آموزش در صنف فوق به عنوان یک صنف تازه تاسیس در ایران، باعث شده است تا بخش عظیمی از برنامه آموزشی آکادمی ملی نان را به خود اختصاص دهد. آکادمی ملی نان در سدد است تا با آموزش افراد تحصیل کرده، آن ها را به واحدهای کافه نان سوق دهد.

خمیرهای منجمد و استفاده از آن در کافه نان ها، قدمی در راستای مدرنیزه شدن صنعت نانوایی

کرمی، رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم ضمن بیان مطلب فوق با بیان اینکه اتحادیه حجیم و نیمه حجیم استان تهران بیش از پیش بر مبحث آموزش متمرکز است، بیان داشت: هم اکنون در طبقه اول ساختمان جدید اتحادیه کلاس های آموزشی برگزار خواهد شد که در این راستا مدرسانی از آلمان دعوت شده اند. در صورت تحقق آموزش صحیح، صنعت نان کشور رشد خواهد کرد. علاقه بر آموزش پخت و راه اندازی واحدهای نانوایی، آموزش طراحی داخلی کافه نان ها نیز مورد توجه قرار گرفته است که تغییرات قابل توجهی احساس می شود. واحدهای نانوایی نیازمند خارج شدن از سبک سنتی و مدرنیزه شدن ظاهر آن هستند. در این راستا اتحادیه به دنبال کسب تسهیلاتی برای واحدهای نانوایی است.

 

اتحادیه پیگیر کاهش بیمه از 35 درصد به 10 درصد است

وی در ادامه افزود: اتحادیه حجیم و نیمه حجیم همچنان پیگیر بیمه واحدها برای کاهش از 35 درصد به 10 درصد است. در طول یک ماه گذشته در دفتر مقام معظم رهبری حضور یافته و در نامه ارائه شده به ایشان، مبحث بیمه نیز ارائه شده است. در بخش تامین مواد اولیه نیز شرکت تعاونی نان های حجیم و نیمه‌حجیم همواره فعال و در تلاش است تا بتواند آرد در نرخ مصوب، شکر، روغن، خمیرمایه را به اندازه نیاز صنف در اختیارشان قرار می دهد.

کرمی در پاسخ به امکان تبدیل کافی شاپ به کافه نان، اذعان داشت: کافی شاپ ها در صورت دارا بودن متراژ و شرایط تعیین شده برای تاسیس کافه نان ها می توانند با کسب مجوز از اتحادیه حجیم و نیمه حجیم به صنف فوق نیز وارد شوند.

مدرنیزه شدن نانوایی ها با استفاده از خمیرهای منجمد

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه بهره مندی از خمیرهای منجمد در کافه نان ها مبحث جدیدی است که به این عرصه افزوده شده است، اظهار داشت: هم اکنون کافه نان های اروپایی خود خمیر تولید نمی‌کنند بلکه خمیرهای منجمد تولید شده در سردخانه های مخصوص نگهداری می شود. استفاده از خمیرهای منجمد فیریز شده باعث می شود که در صورت سفارش مشتری، خمیر در فر قرارداده شده و نان تازه برای مشتری سرو می شود. هم اکنون 2 کارخانه در راستای تولید خمیر آغاز به فعالیت کرده اند که با فرهنگسازی استفاده از خمیر منجمد تعداد تولیدکنندگان آن نیز افزایش می یابد. این امر باعث می‌شود تا قدمی در راستای مدرنیزه شدن نانوایی ها برداشته شود.

 

همکاری نزدیک اتحادیه حجیم با انجمن ماشین سازان ایران

کرمی در خصوص همکاری اتحادیه حجیم و نیمه حجیم با انجمن ماشین سازان ایران، یادآور شد: در راستای تجهیز کافه نان ها، اتحادیه حجیم و نیمه حجیم در طی جلسه ای با انجمن تولیدکنندگان ماشین‌سازان  خواستار طراحی ماشین آلات مورد نیاز این صنف شد تا بتوان حتی کوچکترین مجموعه را به طور کامل پوشش داد. به عقیده بنده علاوه بر نیاز حمایت از تولید داخلی، ماشین‌سازان داخلی با سابقه درخشان خود در حیطه تولید صنایع پخت، دارای کیفیت و استاندارد بالایی در تولید هستند که همتای نمونه خارجی آن قرار دارند.

 

 

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا