آردداخلیشماره 63گفتگوگندم

ابزارهای دولت برای تخصیص عادلانه سهمیه آرد میان واحدهای نان صنعتی چیست؟

مدیرعامل نان مزرعه پاسخ می دهد:

مهندس نوری، مدیرعامل نان مزرعه در خصوص مهم­ترین انتظارات تولیدکنندگان نان صنعتی از دولت سیزدهم اظهار کرد: متأسفانه وضعیت آرد و نان در کشور، متولی واحدی ندارد و شرایط فعلی این حوزه بسیار خاص است. لذا تنها انتظار تولیدکنندگان نان‌های صنعتی از دولت جدید، آزادسازی آرد و نان است.

 

وی ادامه داد: اختلاف قیمت آرد یارانه‌ای و آرد آزاد، آنقدر زیاد است که به ایجاد مفسده در این صنعت دامن زده و امکان رقابت سالم را از فعالان این صنعت سلب کرده است. لذا آزادسازی آرد و نان بهترین راهکار دولت سیزدهم برای کمک به چرخه گندم، آرد و نان است.

نوری درباره اعمال سلیقه شخصی در تخصیص سهمیه آرد واحدهای صنعتی گفت: متأسفانه استاندارد و ابزار مشخصی برای تخصیص سهمیه آرد میان واحدهای صنعتی وجود ندارد. از سوی دیگر، نبود اطلاعات و آمار درست از میزان تولید این واحدها، امکان تصمیم‌گیری منطقی برای تخصیص عادلانه آرد را از مدیران سلب کرده است.

وی ادامه داد: بهره‌گیری از اطلاعات سامانه بهین­یاب، بررسی میزان فروش واحدها، استعلام از انجمن‌های مربوطه و … از ابزارهای موجود برای آگاهی از نیاز آرد واحدهای صنعتی و تعیین سهمیه آرد واحدهای صنعتی به شمار می رود.

افزایش 15 درصدی قیمت نان‌های صنعتی

نوری در زمینه افزایش قیمت نان‌های صنعتی اظهار کرد: تولیدکنندگان نان‌های صنعتی برای تعیین نرخ نان باید بر اساس قیمت تمام شده عمل کنند یعنی  باید میان قیمت فروش  و نرخ مواد اولیه توارن ایجاد کنند که بر همین اساس، ابتدای امسال نان‌های صنعتی 15 درصد افزایش قیمت داشتند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا