آردتکنولوژی آردداخلیشماره 47غلاتگندمگوناگونمعرفی تکنولوژی

گندم های با کیفیت نیاز به بهبود دهنده و اصلاح کننده ها دارند؟

دکتر نور افشان، مدیر عامل شرکت وارنا پاسخ می دهد

گندم های با کیفیت نیاز به بهبود دهنده و اصلاح کننده ها دارند؟/ یکی از تفکرات اشتباهی که در میان مدیران محترم کارخانجات آرد وجود دارد این است که تنها در زمانی که گندم داخلی و بی کیفیت و با شبکه گلوتنی ضعیف وارد واحدهای آردسازی می شود نیاز به اصلاح کننده وجود دارد. این تفکر موجب نوسان بسیار زیاد محصول نهایی کارخانجات آرد می شود.

 گندم های با کیفیت نیاز به بهبود دهنده و اصلاح کننده ها دارند؟

بد نیست برای تشریح بیشتر موضوع نیم نگاهی به آرد مصرفی در کشورهای عربی همچون قطر و عمان و حتی عربستان بیندازیم! امروز کشورهای عربی به جایی رسیده اند که نه تنها به دنبال اصلاح فاکتورهای اولیه آرد هستند بلکه به دنبالل دستیابی به لطافت نان، ماندگاری نان و رنگ و بوی مطبوع نان نیز می باشند.

متاسفانه استاندارهای دستوری و ثابت در کشورمان موجب شده کارخانجات به رعایت حداقل ها بسنده کنند حال آنکه باید یک گام به جلوتر نهاد. امروز کارخانجاتی پیشتاز هستند که نه تنها استاندارهای ایران را رعایت می کنند بلکه در گامی جلوتر به دنبال تولید بهترین محصول جهت تولید نان، با طعم و بو و رنگ مناسب هستند. همین کارخانه ها در واقع با وفور مشتری مواجه می شوند.

دستیابی به فرمولی جادویی برای ثبات همیشگی گندم های با کیفیت

این اتفاق نه تنها در محصولات آردی بلکه به صورت گسترده در نان سنتی هم باید بیفتد. اینکه صرفا گندمهای وارداتی گلوتن مناسب تری دارند آیا کافی است؟! قطعا خیر ، دستیابی به فرمولی جادویی برای ثبات همیشگی کیفیت هنری است که نام برند شما را ماندگار می کند.

خرید آرد ایران و مصرف آن در کشورهایی همچون سوریه و عراق که در شرایط بحران به حداقل های کیفیت راضی هستند نمی تواند نشانه کیفیت عالی آرد ما باشد! ما باید به دنبال الگوهای مدرن کشورهایی همچون قطر باشیم که در تولید نان مسطح به حدی عالی دست یافته اند. باید کیفیت آرد به جایی رسد که در صورت پخت لواش علاوه بر یکدستی و لطافت، شاهد ماندگاری نان باشیم به نحوی که ذره ای از آن دورریز نداشته باشد.

لذا پیشنهادم به کارخانجات آرد این است که در برنامه ریزی جهت فرموله کردن اصلاح کننده ها و بهبود دهنده ها تعلل نکنند و از شرایط بدست آمده در خصوص دسترسی به گندم با کیفیت حداکثر بهره را برده و با مشاوره با کارشناسان و متخصصان، کیفیت محصول خود را به حد اعلا برسانند. از سوی دیگر واحدهای آردسازی باید خود را برای چند ماهه پیش رو که به صورذت تدریجی گندم های داخلی وارد پروسه مصرف شان خواهد شد، آموزش داده و آماده کنند.

خبرنگار: سارا قنبری

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا