داخلیشماره 42غلاتگفتگوگفتگوی ویژه

گروه صباحی و ایجاد دوره ای جدید از توسعه و رشد

ریاست گروه شرکت های صباحی

گروه صباحی با بیش از صد سال تجربه و سابقه فعالیت تجاری طی سه نسل متوالی، از طریق تأمین کنندگان خوشنام، معروف و منحصر به فرد، در زمینه‌های اخذ نمایندگی، بازرگانی و مهندسی در بخش های مختلف صنعتی راهکارهای منسجم و جامعی به تولید کنندگان ایرانی ارائه می دهد. دو شرکت بازرگانی صباحی و مهندسی صباحی شرکت های مکمل و همسویی هستند که با تأمین محصولات با کیفیت و ارائه خدمات ارزنده به واحدهای تولیدی کشورمان در حال فعالیت هستند و تاکنون موفق به اجرای 64 پروژه کلید در دست نیز شده اند.

 

سید ناصر صباحی، ریاست گروه شرکت های صباحی در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: چشم انداز گروه صباحی، ایجاد دوره ای جدید از توسعه، رشد و بهره وری در ایرانِ امروز از طریق بهبود دسترسی به بازار و الهام بخشیدن به نسل های آینده در دستیابی کامل به ظرفیت های خود می باشد. مأموریت ما اجرای راهکارها و استراتژی های خلاقانه برای پایداری رشد مستمر در این مسیر است. ما نیازهای مشتریانمان را شناسایی و در جهت تأمین آنها پیوسته تلاش می کنیم.

گروه صباحی و ایجاد دوره ای جدید از توسعه و رشد

 

وی افزود: استراتژی گروه صباحی، بر اصل شفافیت قرار دارد و این اساساً عامل اصلی اعتماد مشتریان و پیروزی گروه صباحی در بازار های هدف می باشد. تلاش ما ارائه محصولات و خدمات برتر به مشتریانمان است.

مدیرعامل گروه صباحی تصریح کرد: به واسطه تعامل گسترده ای که در طول 40 سال بین شرکت های گروه صباحی و صنایع مختلف به وجود آمد، نه تنها نیازهای صنایع کشور برای خدمات ما شناسایی شده است، بلکه فرصتی نیز فراهم شد تا بتوانیم این خدمات را در راستای اهداف ملی به ویژه اجرای پروژه های کلید در دست در حوزه صنایع دانش بنیان گسترش دهیم.

 

وی در ادامه گفت: با حمایتی که دولت از صنایع دانش بنیان به عمل آورده و نیز تمایلی که هلدینگ های بزرگ و سرمایه گذاران برای تولید محصولات نوین دارند، ما را بر آن داشت تا همکاری خودمان را با صاحبان بنام فناوری های آسیایی و اروپایی گسترش دهیم و در کنار عرضه خطوط تولید، مهندسی فرایند و تأمین تکنولوژی بتوانیم خطوط برخی محصولات دانش بنیان که تا به امروز در ایران تولید نشده را اجرایی نماییم.

راه اندازی اولین پروژه تولید قند مایع بر پایه فروکتوز

وی یادآور شد: مهندسی صباحی طرح های فنی و توجیهی، جهت سرمایه گذاری را در کنار ارائه خدمات فوق به سرمایه گذاران محترم عرضه می کند که در این راستا گروه ما با احداث و راه اندازی اولین پروژه تولید قند مایع بر پایه فروکتوز در سال 1395 (شرکت فرآوری فروکتوز ناب) توانایی خود را در ارائه خدمات و مهندسی پروژه های نوظهور اعلام داشت.

صباحی در ادامه به خدمات حوزه های بالادستی و پایین دستی صنایع بیوزیستی و زیست فناوری که محوریت آن در بخش های غذایی، دارویی، صنایع تخمیری و شیمیایی می باشد، اشاره کرد و گفت: انواع اسید های آلی شامل سیتریک اسید، استیک اسید و لاکتیک اسید، انواع قند های الکلی شامل سوربیتول و زایلیتول مورد استفاده در صنایع غذایی و دارویی، انواع ویتامین های صنعتی مورد استفاده در صنایع دارویی، غذایی و دام و طیور، انواع اسید های آمینه شامل لیزین، تریپتوفان و تریونین مورد استفاده در صنایع دارویی و طیور و خطوط تولید سوخت سبز همچون بیواتانول صنعتی از این جمله پروژه هستند.

وی در پایان به همکاری بلند مدت با گروه ماینده در فرآوری دانه های غلات و دانه های روغنی اشاره کرد و گفت: در این راستا اصلی ترین فعالیت های ما در سال های گذشته در بخش های خطوط تولید نشاسته، فروکتوز، دکستروز و مالتوز (از ظرفیت 150 الی 3200 تن در روز)، خطوط روغنکشی از دانه های روغنی (از ظرفیت 100 الی 10000 تن در روز)، خطوط تصفیه روغن های خوراکی (از ظرفیت 50 الی 3000 تن در روز) و خطوط تولید مشتقات تخمیری و پروتئینی سویا (از ظرفیت 20 الی 500 تن در روز) متمرکز بوده است.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا