آردداخلیشماره 66گفتگوگفتگو با بخش خصوصیگندمماکارونی

نرخ ماکارونی با آرد گندم 2700 تومانی و 6500 تومانی یکسان است!

مدیر عامل شرکت نوبر ماکارون شبستر:

نرخ ماکارونی با آرد گندم 2700 تومانی و 6500 تومانی یکسان است!/ شرکت تولیدی نوبر ماکارون از سال 77 در استان شبستر فعالیت خود را در زمینه تولید انواع ماکارونی فرمی، اسپاگتی و ورمیشل با برندهای ابتکار و شیلا آغاز کرده و  سال 85 واحد تولیدی جدید خود را افتتاح کرده است. این شرکت با بیش از 2 دهه سابقه و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و فناوری روز با هدف کسب رضایت مشتری و رسیدن به کیفیت مطلوب، پا به عرصه تولید گذاشته است. همچنین این شرکت موفق به کسب نشان استاندارد ملی و ایزو 1004،HACCP ، ایزو 9001، ایزو 22000 و آرم حلال برای محصولات خود شده است.

 

در این خصوص با ابراهیم اکبری، مدیر عامل شرکت نوبر ماکارون شبستر  گفت وگویی داشتیم که در آن به چالش های صنعت ماکارونی پرداخته ایم.

نرخ ماکارونی با آرد گندم 2700 تومانی و 6500 تومانی یکسان است!

وی با اشاره به این که یکی از مهم ترین مشکلات صنعت ماکارونی، کمبود گندم و کاهش سهمیه هاست که تولید را با چالش مواجه کرده است، گفت: در سال جدید به رغم افزایش قیمت آرد و دیگر هزینه های تولید، محصول ماکارونی افزایش قیمت نداشته و دولت مانع هر گونه تغییر در قیمت شده است./ نرخ ماکارونی

کمبود گندم صنف و صنعت از آذرماه و تهیه آن در بازار آزاد

اکبری درباره سهمیه بندی گندم و کمبود آن در سال جاری اظهار کرد: دولت طی 8 ماه ابتدایی سال جاری، گندم 2700 تومانی صنف و صنعت به ما اختصاص داد اما پس از  گذشت این زمان، مجبور به تهیه گندم در بازار آزاد و فروش ماکارونی با قیمت سال گذشته بوده ایم، لذا کارخانه های ماکارونی به سختی در حال تولید و ادامه فعالیت هستند.

وی با بیان این که صادرات ماکارونی در مقایسه با سال گذشته از وضعیت مناسبی برخوردار بوده و تنها با کمبود گندم روبه رو  بوده ایم، گفت: این شرکت، طرح افزایش خط و تبدیل ظرفیت تولید روزانه از 35 تن به 70 تن را در برنامه خود دارد که از ابتدای تابستان 1401 از آن بهره برداری خواهد کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا