آردآردسازانشماره 52غلاتگفتگوگفتگو با بخش خصوصیگندم

نرخ‌گذاری گندم تا چه میزان برای کارخانجات آرد مهم است؟

مدیرعامل آرد خلیج فارس پاسخ می‌دهد

سعید مهربان، مدیرعامل آرد خلیج فارس در گفتگو با خبرنگار نگاشته در خصوص اهمیت نرخ گندم برای کارخانجات آرد گفت: دولتی بودن سیستم گندم، آرد و نان در کشور و اختصاص یارانه برای گندم کارخانجات آرد سبب شده است که نرخ گندم اهمیت چندانی برای کارخانجات آرد نداشته باشد. از سوی دیگر در حال حاضر تورم و نوسانات نرخ ارز با وجود ثبات دستمزد آسیابانان بیش از هر عامل دیگری برای کارخانجات آرد مشکل‌آفرینی کرده است.

آزادسازی؛ تنها علاج صنعت آسیابانی

وی تنها علاج درد کارخانجات آرد را آزادسازی این صنعت دانست و افزود: آسیابانی باید از همین امروز به سمت آزادسازی حرکت کند چراکه ادامه وضعیت موجود ماحصلی جز ضرر و زیان برای کارخانجات آرد نخواهد داشت.

دولت هرچه سریع‌تر، تکلیف کارخانجات آرد را روشن سازد!

وی با انتقاد از افزایش ناعادلانه قیمت کیسه آرد اظهار کرد: با توجه به نوسانات دلار و تاثیر آن بر قیمت مواد پتروشیمی، هزینه گزافی به کارخانجات آرد برای خرید گونی تحمیل شده است که این موضوع بیش از عوامل دیگر بازنگری در نرخ آرد و دستمزد آسیابانی را می‌طلبد. از سوی دیگر دولت باید هر چه سریع‌تر با اعلام نرخ‌های جدید آسیابانی تکلیف فعالان صنعت آرد را مشخص نماید تا این واحدها بر اساس توانایی و صرفه اقتصادی به تولید خود ادامه دهند.

یادآور می‌شود، کارخانه آرد خلیج فارس حدود 14 سال است که با ظرفیت اسمی تولید روزانه 350 تن و با 30 درصد ظرفیت خود در استان بوشهر فعالیت می‌کند.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا