آردآردسازانداخلیشماره 47گفتگوگفتگوی ویژهگندم

معرفی یکی از برترین برندهای آردسازی ترکیه در ایران

شرکت GENÇ DEĞIRMEN تمامی آردسازان را دعوت به بازدید کارخانه در شهر قونیه می نماید

مهندس عباسی موحد از دانش آموختگان اروپا و یکی از نخبگان موفق در حوزه بازاریابی است که ضمن فعالیت در حوزه قطعات خودرو و تجهیزات تولید خوراک دام و مرغداری با کسب تجارب فنی و آموزش های علمی و عملی وارد عرصه تامین ماشین آلات آرد سازی شد و در سال  2011 با تاسیس شرکت بازرگانی بهروش به عنوان نماینده رسمی شرکت genç değirmen ترکیه تحت برند Gmach در ایران آغاز به فعالیت نمود. شرکت genç değirmen یکی از برترین تامین‌کنندگان تکنولوژی های آردسازی ترکیه با بیش از 40 سال سابقه از ابتدای دوره رونق صنایع آرد در کشور ترکیه آغاز به فعالیت کرده است. در این شرکت ساخت ماشین آلات بر اساس استانداردها و دیدگاه های علمی صورت گرفته است.

در این شماره از نشریه نگاشته به گفت و گو با مهندس عباسی موحد، نماینده رسمی شرکت genç değirmen  در ایران پرداخته ایم تا از نحوه ظهور این شرکت تا آغازفعالیت در ایران اطلاع یابیم.

 

آغاز تحولی عظیم در کارخانه genç değirmen

مهندس عباسی موحد ابتدا در خصوص آغاز دوره تحولgenç değirmen ، بیان داشت: در سال 1997 با مدیریت جدید، فاز جدید تحول در تولیدات شرکت آغاز شد و در سال های 2011 و 2012 وسعت این کارخانه از 1500 متر مربع سطح سالن به 10 هزار مترمربع ارتقا یافت. خوشبختانه حاصل تلاش های این مدیریت باعث شد که هم اکنون 30 هزار متر سالن سرپوشیده در این مجموعه ایجاد شود و به عنوان اولین کارخانه در ترکیه با این وسعت سالن و با بهره گیری از انرژی پاک (منبع فوتوسنتز نوری) فعالیت خود را کلید زد و به عنوان تولید و توزیع کننده انرژی پاک مازاد بر نیاز خود وارد بازار ترکیه شد.

وی در ادامه بیان اینکه genç değirmen جزو اولین کارخانه ها در صنعت ماشین سازی است

که از ماشین آلات لیزر، رباط های جوش کاری، ماشین آلات قطعه سازی استفاده کرده و هم سطح

برندهای معتبر ماشین سازی جهان گام برداشته است، افزود: امروزه این شرکت جهت پوشش ماشین‌آلات تولید شده از رنگ های اپوکسی و کوره ای استفاده می نماید که استفاده ازرنگ های اپوکسی به دلیل استقامت و پخت آن نیازمند یک تکنولوژی جدید و فضای خاص است. برای بخش‌های داخلی که مواد غذایی با آن تماس دارد مانند لوله ها و ریل های غذایی از رنگ اپوکسی دارای گرید غذایی استفاده می شود که ضمانت طولانی تری دارند.

بسیاری از کارخانجات رنگ کاری ماشین آلات خود را به واحدهای مستقل می سپارند اما با توجه به تولید انبوه و سیاست مدیریت شرکت در جهت توسعه و همگام بودن با تکنولوژی روز دنیا، شرکت اقدام به احداث سالن های مجزا جهت رنگ کاری نمود تا بدین ترتیب کنترل کیفیت کل سیستم به صورت هماهنگ و یک پارچه صورت پذیرد که این خود یکی از ویژگی های منحصر به فرد شرکت genç değirmen است که امروزه تمامی مواردی که نیاز تولید و توسعه داخلی شرکت است را خود تامین می نماید.

 

آغاز رقابت با برترین ماشین سازان دنیا

وی اقدامات انجام شده در سال 2012 را آغاز ایجاد تحولی متفاوت در شرکت  genç değirmen

دانست و گفت: در سال 2012 فارغ التحصیلان جوان ترک زبان که آموزش و تخصص لازم را در دانشگاه های اروپایی دیده بودند را زیر نظر متخصصین زبده شرکت، وارد چرخه صنعت شرکت شدند و تجهیزات این شرکت را همگام با علم روز آردسازی دنیا پیش بردند. در سال 2015 شرکت genç değirmen حضور موثر و پر رنگی در نمایشگاه صنعت آرد در ایران داشت که موجب تحسین بازدیدکنندگان و علاقمندان و همچنین رؤسای صنعت آرد و نان ایران شد که دریافت لوح های تقدیر و تقدیرنامه های متعددی را به دنبال داشت.

 

سابقه فعالیت genç değirmen در ایران

مهندس عباسی موحد در خصوص سابقه فعالیت genç değirmen در ایران، بیان داشت: ماشین‌آلات این شرکت از حدود 25 سال گذشته بطور پراکنده  وارد بازار ایران شد ولی در سال 2011 شرکت جهان کالای بهروش بعنوان نماینده رسمی شرکت genç değirmen تمامی مراحل فروش و خدمات پس از فروش محصولات شرکت مادر را بعهده گرفت وتا کنون ادامه دارد.

 

چرا genç değirmen از بازار ایران دور ماند؟

وی در پاسخ به سوال فوق، خاطرنشان کرد: دلایل زیادی برای دور ماندن از بازار ایران وجود دارد که مهمترین آن به سال 2015 بازمی گردد که در جهت سیاست طرح و توسعه  و حضور گسترده در بازار جهانی، شرکت مادر اقدام به تاسیس و ثبت دفتری با برندGmach  در کشور آمریکا نمود که این مورد با توجه به تحریم های آمریکا علیه ایران ارتباط این شرکت را با ایران تحت الشعاع قرارداد ولی با وجود تمام محدودیته ا شرکت جهان کالای بهروش به اتکای تجارب و با بهره گیری از سوابق علمی و عملی خود تا کنون موفق به راه اندازی و احداث و یا بازسازی چندین کارخانه تولید آرد شده است.

 

حضور genç değirmen در سایر نقاط جهان

وی در ادامه افزود: هم اکنون با چندین شرکت اروپایی در حیطه تولید همکاری داریم و با استانداردهای آمریکا به تولید می پردازیم. یکی از نقاط عطف شرکت ما، دانش محور بودن آن است که می توان به اجرای پروژه احداث کارخانه تولید 700 تن آرد در روز در کشور کنیا، پروژه تولید 700 تن آرد در قزاقستان و7 پروژه تولید 150 تن آرد در روز در کشور آمریکا اشاره کرد. گفتنی است بیشترین پروژه های این برند در کشورهای قزاقستان، کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس و کشورهای آفریقایی احداث شده است.

 

عباسی موحد در خاتمه در پیشنهاد به فعالان حوزه آرد سازی، اذعان داشت: اشخاصی که در صدد احداث و یا بازسازی کارخانه آرد و یا افزایش ظرفیت خط تولید آرد هستند، نیاز است ابتدا جهت خرید ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز تحقیق و مطالعه کافی نموده و سپس اقدام به خرید نمایند و در این راستا این شرکت آمادگی دارد تا راهکارهای موثر و کاربردی را به تمامی متقاضیان ارائه داده و امکان بازدید از کارخانه genç değirmen را فراهم آورد.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا