تکنولوژی‌های پرکاربردداخلیشماره 39گندممعرفی تکنولوژی

معرفی دستگاه دماسنج (ترمومتر) دیجیتال و لیزری شرکت LUTRON

مدیرعامل شرکت سپنتا

دستگاه دماسنج (ترمومتر) به عنوان وسیله‌ای که برای اندازه گیری درجه حرارت در مقاصد مختلف به کار می‌رود؛ ابزاری کارآمد برای آسيابانان کارخانجات آرد می‌باشد. در واقع سنجش دمای بلبرینگ دستگاه های در حال کار مانند هواکش يا موتورهای کارخانه که آیا در شرایط مطلوب قرار دارند یا خیر و دمای غلطک والس های در حال کار برای تولید آرد با کيفيت بهتر از این دسته اند.

مهندس اسماعیلی، مدیرعامل شرکت سپنتا در گفتگو باخبرنگار نگاشته به معرفی برند لوترون پرداخت و گفت: این برند در سال 1976 میلادی در کشور تایوان توسط یکی از برجسته‌ترین اساتید دانشگاه ملی تایوان تاسیس گردید و طی این دوران با طراحی و ساخت تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق، با بهره‌مندی از پرسنل مجرب و با پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات، خود را در زمره کمپانی‌های مطرح جهان معرفی نموده است.

وی در خصوص دستگاه دماسنج ترمومتر تصریح کرد: ترمومتر غیر تماسی لوترون مدل TM-969 از جمله ترمومتر های ساخت شرکت لوترون می باشد که قابلیت اندازه گیری دما به صورت سانتی گراد را دارد. این دستگاه مجهز به صفحه نمایش می باشد و لیزرهای نشانگر به کار گرفته شده در این دستگاه قابل تنظیم هستند لذا این امر باعث سهولت استفاده از دستگاه می شود. همچنین اندازه گیری مقادیر مختلف در کنار دقت بسیار بالا در اندازه گیری از دیگر ویژگی های این محصول به شمار می‌رود. دامنه اندازه‌گیری لیزری دو نقطه‌ای 1000+ تا 60- درجه سانتی گراد است.

ویژگی‌های دستگاه دماسنج

مدیرعامل شرکت مهندسی سپنتا با اشاره به اینکه شرکت سپنتا توانسته نمایندگی فروش این دستگاه را در ایران داشته باشد، گفت: این ابزار بسیار کار آمد برای آسیابان ها در عین ارزان بودن بسیار به اپراتوری و نگهداری غلطک ها کمک می کند که در ذیل به چند مورد از آنها اشاره می شود:

1- گرفتن دمای هر سه قسمت رول (چپ، راست، مرکز) به منظور کنترل آسیب نشاسته

2- کنترل دما برای فهمیدن خرابی رول (آجها یا از بین رفتن سند بلاست) برای جلوگیری از دناتوراسیون

3- چک، بررسی و ثبت دمای غلطکی خاص ( اگر در هر صورت بالا بود ممکن است غلطک زیر 242mm شده باشد، برای همیشه باید تعویض شود)

4- فهمیدن بالانس ورودی مخزن و خروجی والس ( تصحیح دیاگرام)

5-درک صحیح بودن فیلر والس، چاقویی یا برس والس

وی در پایان یادآور شد: توصیه می شود که این ابزار تهیه و حداقل هفته ای دو بار دمای تمام غلطک ها از سه ناحیه (چپ، راست، میان) را ثبت سابقه کند تا در طولانی مدت نتایج حاصله شرایط عمومی غلطک را در دسترس شما قرار دهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا