اخبار علمیشماره 62گندمگوناگون

شرکت وارنا/ ارائه فرمولاسیون مناسب برای گندم‌های تازه برداشت از سوی شرکت وارنا

مدیرعامل شرکت وارنا:

ارائه فرمولاسیون مناسب برای گندم‌های تازه برداشت از سوی شرکت وارنا/ یکی از مشکلات متداول کارخانه‌های آرد طی سال گذشته، سستی آردهای سنتی و حجیم (ستاره 21 درصد) بوده است که منجر به افتادگی خمیر در گرمخانه برای آردهای حجیم و آب اندازی خمیر و خشکی محصول نهایی  در آردهای سنتی و به­ناچار موجب مصرف نمک بیشتر در خمیر شده است. بر این اساس،  شرکت بهبوددهنده وارنا موفق به اصلاح سستی آردهای سنتی و حجیم شده است و علاوه بر این توانسته از طریق آنتی سن، مانع پیامدهای سن زدگی گندم به‌ویژه در آردهای فانتزی شود.

 

 

 

ارائه فرمولاسیون مناسب برای گندم‌های تازه برداشت از سوی شرکت وارنا

نورافشان، مدیرعامل شرکت وارنا در گفت­وگو با خبرنگار نگاشته مطرح کرد: شرکت وارنا موفق به ارائه فرمولاسیون مناسب برای گندم‌های تازه برداشت شده و رفع مشکل آردهای سنتی و فانتزی حاصل از آن نیز شده است. در حال حاضر آخرین فرمولاسیون اصلاح آرد این شرکت برای آرد سنگک بوده است که موفق به ایجاد تعادل خوبی میان کشش و مقاومت خمیر شده است ؛ درصورتی­که این ویژگی باید در ژنوم گندم وجود داشته باشد اما ایجاد آن، کار دشواری است.

اصلاح آرد سنگک و ویفر با ایجاد کشش بالا و مقاومت مناسب

مدیرعامل شرکت وارنا با اشاره به این­که طی یک­سال گذشته، آرد تولیدی حدود 10 تا 12 کارخانه را آنالیز و بهبوددهنده خاص برای آن‌ها تولید کرده‌ایم، گفت: همچنین با اصلاح آرد بیسکوییت‌های کراکر ویفر نیز توانسته ایم کشش بالا تا 220 میلی‌متر را ایجاد کنیم که سبب نرمی و تردی محصول می شود تا در مرحله  برش، خرد نشود و ضایعات آن کاهش یابد.

وی در ادامه درباره ساخت فناوری‌های جدید بخش فرآوری و بهبوددهنده گفت: تاکنون موفق به ساخت بلندر در سایزهای مختلف 100، 200، 500 و یک تن شده ایم که عموماً به کشور عراق صادر می شود و داخل کشور نیز تا کنون دو مورد سفارش ساخت داشته ایم. علاوه بر این، به تولید دستگاه میکسر خمیر که مشابه نمونه اروپایی بوده و بسیار قدرتمند است نیز پرداخته ایم که در تست آزمایشگاهی 500 گرم آرد را خمیر گرفتیم و  عملکرد بسیار مثبتی داشت.

تولید سبک­ترین هکتولیتر با وزن حدود 3 کیلوگرم

نورافشان در پایان افزود: علاوه بر این به تولید فر پخت دک تابشی با جایگاه دو طبقه سینی نان نیز پرداخته‌ایم و موفق شدیم سبک­ترین هکتولیتر با وزن 2 کیلو و 700 گرم را تولید کنیم و این درحالی است که نمونه خارجی ترک آن دارای 5 کیلوگرم وزن است.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا