آردآردسازانداخلیشماره 42غلاتگفتگوگفتگو با بخش خصوصیگندم

آرد جوانه شوشتر، موسسه برتر سال ٩٨ از سوی سازمان غذا و دارو استان خوزستان

آرد جوانه شوشتر، موسسه برتر سال ٩٨ از سوی سازمان غذا و دارو استان خوزستان/ هر شركتي در مسير برند سازي تجاري و ارائه محصولات خود به بازار مصرف، نيازمند ايجاد اطمينان در ذهن مشتريان خود است و همچنين علاوه بر توليد محصولي با كيفيت و همسو با اقبال مشتريان خود نيازمند به كسب تائيديه هاي متعدد از ارگان هاي شناحته شده و قابل اتكا است.

در ميان سازمان هاي مميزي كننده و نظارتي به خصوص در صنايع غذايي، سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت و درمان و اموزش پزشكي مهمترين ناظر بر توليد مواد غذايي سالم بوده و تائيديه‌هاي اين سازمان بيشترين ميزان اطمينان را در ميان مصرف كنندگان از جهت سلامت و رعايت موارد بهداشتي ايجاد مي نمايد.

در همين راستا شركت توليدي آرد جوانه با فعاليت هاي زير‌ساختي خود جهت ارائه محصولات قابل اطمينان و داراي  كيفيت به مشتريان، موفق به اخذ درجه عالي در مميزي هاي چك ليست prps  سازمان غذا و دارو و همچنين انتخاب موسسه برتر سال ٩٨ از اين سازمان شده است.

 

آرد جوانه شوشتر، موسسه برتر سال ٩٨ از سوی سازمان غذا و دارو استان خوزستان

 

مهندس سيد مرتضي سنادي زاده، مدير عامل شركت توليدي آرد جوانه شوشتر در گفت و گو با نشريه نگاشته در راستای اهميت اخذ درجه عالي چك ليست ارزيابي prps، بیان داشت:هر گونه مواد غذايي در فرايند توليد امكان الودگي و ايجاد خطر براي سلامت مصرف كنندگان  را از راه‌هاي گوناگون خواهد داشت كه اين آلودگي مي تواند منشا فرايندي و يا محيطي داشته باشد. چك ليست هاي prps عموما مواردي را شامل مي شوند كه مي توانند آلودگي را به هر نحو ممكن از محيط اطراف به مواد غذايي وارد نمايند و اين آلودگي ها با وجود تمامي مراقبت هاي فرايندي در مورد مواد اوليه و يا محصولات توليدي، مي توانند سلامت مواد غذايي را به خطر بياندازند به همين دليل رفع مشكلات محيطي عملا درصد بالايي از ريسك آلودگي ها را كاهش خواهد داد.

 

وی در ادامه در پاسخ به اینکه كارخانجات بايد از كدام مميزي ها براي اخذ اين درجه عبور نمايند، افزود:مميزي هاي چك ليست prps عموما بر زيرساخت هاي سالن هاي توليد و انبار هاي نگهداري مواد غذايي تكيه داشته و در اين راستا بهبود شرايط ساختماني و خطوط توليد مواد غذايي مهمترين بخش هاي اين چك ليست را تشكيل مي دهد. با رعايت موازين تدوين شده در اين چك ليست و همچنين ممارست در حفظ شرايط بهداشتي در محيط مي توان از بسياري از آلودگي هاي ناخواسته كه ممكن از ديد پرسنل توليد مخفي بماند و يا از وجود منابع و پتانسيل هاي آلوده كننده در بخش هاي ساختماني و زيرساختي، جلوگيري به عمل آورد.

 

سنادی زاده با تاکید بر فعالیت های كارخانه آرد خود جهت اخذ درجه تایید،خاطرنشان کرد:

آنچه عمدتا براي رفع ايرادات در چك ليست prps به انجام رسيده است سرمايه گذاري در نظام ساختماني و زير ساختي بوده و رفع عيب محيط هاي ساختماني و سالن هاي توليد، نحوه عملكرد و برنامه ريزي جهت سترون سازي محيط و تجهيزات و همچنين شناخت نقاط بحراني و تاثير گذار بر تجمع آلودگي ها بوده است. ضمن آنكه بر روي روش ها و دستور العمل هاي اپراتوري و يا نمونه‌برداري نيز بازنگري صوت گرفته است.

 

وی در خاتمه یادآور شد: بايد توجه داشت كه انتخاب يك شركت به عنوان موسسه برتر سال  منوط به اجرا و رعايت ارزيابي هاي يك چك ليست خاص نیست و اين ارزيابي تنها بخشي از فعاليت هاي يك شركت جهت توليد محصولي كيفي و قابل اطمينان است. ممارست در رعايت شرايط بهداشتي توليد، شناخت نواقص و رفع آن ها، نمونه برداري ها و مميزي هاي متعدد، تدوين روش هاي توليد به بهترين شكل، طراحي صحيح ساختمان و خطوط توليد و بسياري عوامل از اين دست مي توانند در توليد محصولي سالم و با كيفيت موثر باشند كه شركت توليدي آرد جوانه در نمونه برداري ها و مميزي هاي متعدد صورت گرفته و ايجاد ثبات در خط توليد و كيفيت محصول توليدي، توانسته است به اين مهم دست يابد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا