آردداخلیسیلوسیلوسازانشماره 53گفتگوگفتگو با بخش خصوصیگندم

سیلوی لیپ و گذری بر تجربه 40 ساله مدیرعامل شرکت سیلوسازان تهران

تقریباً 50 سال است که سیلوی لیپ (یک نوع سیلوی فلزی) از طریق کیفیت و پایداری بالا در تمام دنیا خود را متمایز کرده است. در اوایل دهه 70 میلادی، امتیاز ثبت اختراع این فناوری به Xaver Lipp اعطا و همچنین مجوز آن به شرکای جهانی آن داده شد چراکه او با اختراع خود گامی منحصر به فرد و در عین حال مبتکرانه را برای تولید مخزن برداشته است.

سیلوی لیپ چیست؟

در این سیستم نوارهای فلزی از جنس فنر خوراک دستگاه سازنده می شوند که در آنها بی نهایت مارپیچ به سمت بالا چرخیده و همزمان در قسمت لبه هایشان شکل می گیرند. در مرحله بعدی، ورق‌های از قبل تشکیل شده چنان محکم با استفاده از تکنیک شکاف دولبه (double seam) که توسط Xaver Lipp اختراع شده، بهم متصل می شوند که برای ذخیره مایعات نیز مناسب هستند.

مخترع سیلوی لیپ کیست؟

وبسایت Xaver Lipp طی گزارشی به سابقه اختراع سیلوهای لیپ (یک نوع سیلوی فلزی) و مصاحبه با آقای Xaver Lipp درباره منشأ اختراعات پیشگامانه وی در این زمینه پرداخته است. در این گزارش عکسی از آقای Xaver Lipp در کنار مهندس ابوالفضل خلیلی، مدیرعامل شرکت سیلوسازان تهران تحت عنوان ده‌ها سال تجربه منتشر شده است و آقای لیپ نیز به پاس 40سال همکاری و ساخت سیلوهای لیپ (یک نوع سیلوی فلزی) در ایران به مهندس ابوالفضل خلیلی دیپلم افتخار را اهدا کردند.

در همین راستا نگاشته برای معرفی خدمات این فعال با سابقه صنعت سیلو در حوزه سیلوهای لیپ با مهندس خلیلی به گفتگو پرداخته است.

مهندس ابوالفضل خلیلی در سال ۱۳۵۴ با ورود به حوزه سیلوسازی در اجرای سیستم لیپ آلمان به فعالیت می‌پردازد و بالغ بر ۱۷۰ پروژه بزرگ و کوچک در بخش‌های دولتی و خصوصی را در کارنامه کاری خود تاکنون ثبت کرده است.

این فعال صنعت سیلوسازی از طریق درخواست استخدام مهندس مکانیک در روزنامه کیهان در اردیبهشت ماه ۱۳۵۴ جذب شرکت تازه تاسیس خارجی ایرانی ایران بلژ سیلو می‌شود و دوره آموزش دو ساله را تحت نظر متخصصان آلمانی در رشته ساخت مخازن، سیلوها، انواع فندانسیون‌ها و انتقال‌دهنده ها با دانش لیپ فرا می‌آموزد.

پس از پیروزی انقلاب، با رفتن متخصصین شرکت لیپ از ایران، خوشبختانه با خودکفایی در دانش طراحی، محاسبات، ساخت و نصب و همچنین گذراندن دوره‌های آموزشی در کشور آلمان بدون احتیاج به نظارت مستقیم آنها پروژه‌های سیلوی لیپ در ایران را اجرایی می‌کند. البته متخصصان شرکت لیپ به صورت مجازی در جریان فعالیت این سیستم در ایران می‌باشند.

رعایت امانت داری و تعهد به وظایف پیمانکاری؛ رمزی برای خوشنامی

به اعتقاد مدیرعامل شرکت سیلوسازان تهران شاخص بودن تکنولوژی کشور آلمان در همه زمینه‌های صنعتی از جمله صنعت سیلو، توجه به خواست دقیق و منافع کارفرمایان محترم، رعایت امانت داری و تعهد به تمام وظایف پیمانکاری و عدم تحطی از اصول و ضابطه‌های فنی شرکت لیپ در محاسبات و اجرا از عواملی است که تاکنون ماندگاری و موفقیت را برای شرکت سیلوسازان تهران به ارمغان آورده است.

مهندس خلیلی رعایت تمامی اصول اخلاقی و تعهد به انجام درست وظایف خویش در زمان تعیین شده، مشاوره و تعامل همیشگی و صادقانه با مشتریان را رمز خوشنامی و سابقه‌ای درخشان در کارنامه کاری خود می‌داند.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا