آردتکنولوژی آردداخلیشماره 25معرفی تکنولوژی

خط تولید تمام اتوماسیون با تکنولوژی روز، قابلیت تبدیل برای کارخانجات آرد سنتی را فراهم آورد

مدیرعامل شرکت فجر تابلو مرکزی

خط تولید تمام اتوماسیون با تکنولوژی روز، قابلیت تبدیل برای کارخانجات آرد سنتی را فراهم آورد! امروزه سیستم های مبتنی بر PLC و اتوماسیون مانیتورینگ از نیازهای اولیه کارخانجات آرد است. لذا نیاز است با توجه به تکنولوژی روز دنیا سیستم هوشمندی را پیاده کرد تا بتواند بهینه سازی و به روز کردن سیستم های کنترل صنعتی قدیمی با استفاده از PLC را تحت پوشش قرار دهد. در این میان نقش شرکت هایی با زمینه فعالیت اجرای پروژه های مانیتورینگ واحدهای صنعتی در جایگاه ویژه ای قرار دارد.

راه اندازی بیش از 86 کارخانه خط تولید آرد به روش اتوماسیون و مانیتورینگ در داخل و خارج از کشور

در این شماره از نشریه نگاشته به سراغ یکی از مدیران باسابقه در حیطه طراحی و تولید تابلوهای برق صنعتی و خط تولید اتوماسیون رفته ایم. مهندس مجتبی نظام آبادی، مدیرعامل شرکت فجر تابلو مرکزی(F.T.M.Co)، 27 سال است که به فعالیت در زمینه مشاوره، طراحی و خط تولید تابلوهای فشار ضعیف-متوسط و قوی H.V.P,M.V.P,L.V.P برق صنعتی و اتوماسیون صنعتی در ایران و خارج ازکشورمی پردازد که در این دوره موفق به راه اندازی بیش از 86 کارخانه خط تولید آرد به روش اتوماسیون و مانیتورینگ در داخل و خارج از کشورشده است.

شرکت فجر تابلو مرکزی در طی دوران فعالیت خود به عنوان پیشرو صنایع تابلوسازی در ایران، زمینه ای را فراهم آورد تا با جدیت و تلاش صادقانه مدیریت و تمامی واحدهای این شرکت متناسب با علم و ابزار روز، ارتقاء کیفیت و کمیت فرآیند تولید را سرلوحه و محور اصلی قلمداد کند و در نتیجه موفق به دریافت تندیس یکصد برند برتر ایران در سه سال متوالی 94، 95 و 96 شد.

مزایای استفاده از سیستم اتوماسیون به همراه مانیتورینگ

وی در ابتدا مزایای استفاده از سیستم اتوماسیون به همراه مانیتورینگ را موارد ذیل برشمرد: نمایش وضعیت لحظه ای هریک از ماشین آلات و دستگاه ها، نمایش و ثبت پارامترهای مهم و حیاتی یک سیستم، نمایش و ثبت آلارم های مختلف در زمان های بروز خطا در سیستم، امکان میکس تمامی آردها با درصد مورد نیاز، نمایش محل خرابی و زمان وقوع ایراد در هریک از اجزای سیستم، نمایش پروسه های تولید با استفاده از ابزارهای گرافیکی مناسب، تغییر و اصلاح برنامه حین اجرای پروسه تولید و به صورت آنلاین، امکان تغییر برخی از فرآیندهای کنترلی از طریق برنامه مانیتورینگ، ثبت اطلاعات و پارامترهای مورد نظر مدیران از قبیل زمان های کارکرد، میزان تولید، میزان مواد اولیه مصرفی و میزان انرژی مصرفی، از جمله این مزایا است.

خط تولید بدون کیفیت، ضایع نمودن صنایع مادر تلقی می شود

مدیر عامل شرکت فجر تابلو مرکزی با اشاره به اینکه فرآیند خط تولید بدون کیفیت، ضایع نمودن صنایع مادر تلقی می شود، اذعان داشت: دریافت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی از شرکت (TUV) آلمان موفقیتی بود که در راستای همکاری با شرکت ها و صنایع مادر ازجمله مصباح انرژی، مجتمع آب سنگین، پالایشگاه پتروشیمی، نیروگاه توزیع نیروی برق استان مرکزی، برق منطقه ای باختر، آب و فاضلاب استان مرکزی، شرکت آلمینیوم اراک و کارخانجات آرد به دست آمده است

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا