شماره 84غلاتگندمماکارونی

تأثیر تفکر استراتژیک در برندسازی و موفقیت آن

 

انسی، از برندهای قدیمی و شناخته‌شده در صنعت مواد غذایی کشور از سال 1375 فعالیت داشته و نسل جدید و قدیم با محصولات این برند آشنایی دیرینه دارند. در این میان، به دلیل مدیریت سنتی و استراتژی اشتباه و غیراصولی، مدتی شاهد حضور کمرنگ این برند در بازار بودیم؛ تا حدی که شرکت در معرض فراموشی قرار گرفته بود. تا این‌که مدیریت جدید برند انسی، دکتر سید یاسر میراحمدی با به‌کارگیری تفکر و استراتژی به‌روز، تحولی عظیم در برندینگ انسی رقم زد. این مسئله درنهایت موجب رشد کیفیت و کمیت محصولات تولیدی انسی و بازگشت قوی و مجدد آن به بازار شد.

بر این اساس، با برخی از کارمندان مجموعه انسی گفت‌وگویی داشتیم تا از چگونگی مدیریت دکتر میراحمدی و تأثیر تفکر جدید مدیران، گزارشی منتشر کنیم.

مدیریت سنتی و غیرعلمی یکی از عواملی است که به صنعت و تجارت لطمه وارد می‌کند. درواقع تجارتی که نتواند با رقبای در حال رشد، پیش بتازد، درجا خواهد زد. به همان میزان تغییر نگرش و تفکر می‌تواند یک برند را سرپا و موفق نگه دارد.

مدیریت جدید برند انسی با ایده و استراتژی علمی و اصولی به تغییر در تنوع محصولات، نحوه بسته‌بندی، بالا بردن کیفیت و تجهیز خطوط تولید شرکت انسی اقدام کرد. این مسئله در موفقیت انسی و پیشرفت مجدد آن بسیار تأثیرگذار بوده است.

یکی از ویژگی‌های رفتاری مدیریت که در شرایط بحرانی شرکت انسی، اعتماد کارمندان را جلب کرد و موجب شد آن‌ها از صفر شروع کنند و تمام تلاش خود را به کار ببندند، صداقت و روراستی است که درنهایت عامل سرپا شدن شرکت انسی شد.

گرچه مدیریت و کارکنان هر دو عامل مهمی در موفقیت شرکت و تجارت هستند، اما در این میان، سهم مدیریت اصولی و صحیح بیشتر و چشمگیرتر است. به همین دلیل نگرش مدیریت انسی به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در تمام تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات انسی دخیل است.

همگام بودن مدیریت با کارگران و ایجاد صمیمیت میان مدیریت و کارگران و جایگاه یکسان آن‌ها موجب می‌شود کارگران دلسوزانه و وفادارانه به تولید بپردازند؛ به‌گونه‌ای که گویا این کسب‌وکار متعلق به خودشان است. در این خصوص مدیریت انسی در شرایط سخت تولید، با لباس کار بین کارگران حضور پیدا می‌کند تا فضای رئیس و مرئوسی ایجاد نشود.

دکتر میراحمدی اعتقاد دارد: حضور کالای تولیدی باکیفیت در سفره مردم، درنهایت به سفره خودمان برکت می‌دهد و به همین دلیل باید در تولید محصولات سالم و باکیفیت توجه ویژه‌ای نشان داد.

ارائه ایده و تئوری بدون باور قلبی فایده‌ای ندارد و مدیر مجموعه باید به‌گونه‌ای رفتار و عمل کند که کارمندان نیز تفکر او را باور کنند؛ در این صورت است که موفقیت به بار می‌نشیند.

شرکت انسی در حال حاضر دارای 73 محصول متنوع در صنعت غذا است که 54 مورد آن محصولات آردی است.

این شرکت همچنان برنامه گسترش سبد کالایی و توسعه خطوط تولید را برای آینده در نظر دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا