آردتکنولوژی‌های پرکاربردداخلیشماره 37غلاتگفتگومعرفی تکنولوژی

سیستم PLC با کمترین مدت زمان خاموشی خط تولید، کارخانه را مجهز می کند

مدیرعامل شرکت مگان کنترل مطرح کرد

شرکت مگان کنترل با ثبت و ضبط زمان کارکرد موتورها، آلارم ها و نحوه خاموش و روشن شدن کارخانه ها توانسته است نوعی از سیستم plc را اجرا کند که عیب یابی و چکاب خط تولید را سریع تر و آسوده تر انجام می‌دهد و مدت زمان خاموشی دستگاه را نیز کمتر کرده است که این موضوع منجر به افزایش تولید نیز می شود.

مهندس قادری، مدیرعامل شرکت مگان کنترل در گفتگو باخبرنگار نگاشته بیان کرد: شرکت مگان کنترل از سال 89 فعالیت خود را در زمینه راه اندازی کارخانجات آرد صنایع غذایی آغاز کرده است و در حوزه آرد نیز بیشتر در قسمت بازسازی و به روزرسانی کارخانه های قدیمی و اجرای سیستم plc فعالیت دارد.

وی با اشاره به اینکه اکثر مشتریان این شرکت کارخانجات آردسازی و سردخانه ها هستند، گفت: مهمترین مشکل کارخانجات آرد غیر مجهز به سیستم plc این است که زمان خاموشی و روشنی و تعداد دفعات خرابی دستگاه های آنها ثبت نمی شود اما با ثبت این اطلاعات به واسطه سیستم plc نحوه نگهداری به درستی اجرا می شود و کارخانجات مکانیزه می شوند.

با مکانیزه کردن کارخانه های قدیمی با سیستم PLC وارد عرصه رقابت با کارخانجات جدید و به روز شوید

مدیر عامل شرکت مگان کنترل در ادامه افزود: از مهمترین برنامه های شرکت مگان کنترل در سال 97 اصلاح کارخانه های قدمی بوده است. در واقع مکانیزه کردن کارخانه های قدیمی پیشنهاد ما به کارخانجات آرد است تا امکان رقابت با کارخانه های جدید برای آنها فراهم شود.

شرکت مگان کنترل این کار را با کمترین هزینه و کمترین مدت زمان خاموشی انجام می دهد به گونه ای که همزمان با فعالیت تولیدی کارخانه، سیستم plc برای آنها نصب می شود.

وی با بیان اینکه کارخانه های آرد ایلام، آریاکار، خوشه طلایی تفتان، ماهشهر از جمله پروژه های این شرکت است، گفت: با نصب دستگاه plc همچنین زمان و نحوه روغن کاری و تعویض آن را برای کارخانجات تعیین می کنیم.

علاوه بر این به هنگام خرابی فقط دستگاه های مورد نیاز خاموش می شوند لذا نیاز به خاموشی کل خط و هزینه مجدد نیست.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا