آردشماره 72گزارش

بازدید وزیر جهاد کشاورزی و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از سیلو تهران

سیدجواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی به همراه سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری ظهر امروز از سیلو تهران و مرکز نوآوری صنعت غذا بازدید کردند.
در این بازدید، ستاری با تأکید بر نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه کشاورزی، تأمین غذا و صنایع وابسته گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق نقش اصلی را در تحقق امنیت غذا، نوآور شدن صنایع غذایی و صنایع وابسته ایفا می‌کنند. با توجه به این که این شرکت‌ها، نسبت به ظرفیتشان، در عرصه غذا و کشاورزی و دام، حضوری بسیار کم داشته‌اند، با همکاری وزارت جهاد کشاورزی تمام عزم خود را برای ورود این شرکت‌ها به حوزه غذا که حوزه‌ای راهبردی، اقتدارآفرین و حیاتی است، جزم کرده‌ایم.

وزیر جهاد کشاورزی و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در جریان بازدید از مرکز نوآوری صنعت غذا با فعالان و صاحبان استارت‌آپ‌های صنعت غذا و کشاورزی گفت‌وگو کرده و در جریان مشکلات و چالش‌های این گروه برای ارائه خدمات نوآورانه در صنعت غذا قرار گرفتند.

ساداتی نژاد در جریان این بازدید اظهار کرد: با توجه به آزادسازی صنعت گندم و آرد و حذف ارز ترجیحی، بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل مرکز نوآوری‌های صنعت غذا بسیار راهگشا است.

وی با اشاره به این‌که صنعت نان کشور به شدت نیازمند نوآوری است، گفت: سیلو تهران و مرکز نوآوری‌های صنعت غذا قابلیت تبدیل به موزه و مرکزی برای گردهمایی افراد مرتبط با صنعت گندم‌، آرد، نان را دارد.

مهندس عباس ارشدی، مدیرکل اداره غله استان تهران در این بازدید ضمن بیان مقدمه‌ای درباره تاریخچه احداث سیلو تهران گفت: مراحل ساخت این سیلو از سال ۱۳۱۴ شروع شد و در سال ۱۳۱۸ به اتمام رسید و در آن زمان علاوه بر تأمین گندم استان، نیاز استان‌های مجاور را نیز تأمین می‌کرد.
ارشدی با اشاره به نقش راهبردی سیلو تهران گفت: سیلو تهران قابلیت اختلاط انواع گندم و نگهداری گندم با واریته‌های مختلف را دارد و بیشتر کارخانه‌های استان تهران متقاضی دریافت گندم از این سیلو هستند.
دکتر بهشتی از ریاست جمهوری نیز در این بازدید از سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته برای اجرای فاز دوم مرکز نوآوری صنعت غذا و احداث سه سوله به متراژ ۴۵۰۰ متر خبر داد و گفت: هر سوله به ۱۰ میلیارد تومان هزینه به‌سازی نیاز دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا