آردداخلیگفتگوگفتگو با مسئولین دولت

سامانه فروش آرد سایر مصارف با همکاری بانک سپه

قائم مقام معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران

سامانه فروش آرد سایر مصارف با همکاری بانک سپه! با عنایت به مصوبه سال 93 هیات وزیران مبنی بر ایجاد سامانه برخط به منظور کنترل و نظارت بر فروش آرد گندم یارانه ای و با توجه به اختلاف قیمت خرید و فروش گندم، و اینکه گندم 9000 ریالی نیز دیگر آزاد نبوده و مشمول یارانه دولت گردیده لذا شرکت بازرگانی دولتی ایران تکلیف داشت که نسبت به ایجاد سامانه فروش آرد سایر مصارف اعم از خبازی های آزادپز و سایر صنوف صنعتی اقدام نموده تا چرخه عملیات فروش گندم 9000 ریالی و به تبع آن آرد استحصالی و فروش آن تحت نظارت سیستمی واقع گردد.

کامبیز معتمد وزیری، قائم مقام معاون بازرگانی داخلی و سرپرست اداره کل نظارت بر آرد و نان شرکت بازرگانی دولتی ایران ضمن ذکر مقدمه فوق در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: در این راستا از سال گذشته با برگزاری جلسات مختلف با انجمن ها، اتحادیه ها، کارخانجات آرد و بانک ها مقدمات این کار انجام شد و تفاهم نامه ای سه جانبه بین شرکت بازرگانی دولتی ایران و کانون انجمن صنفي كارخانجات آرد و بانک سپه امضا شد.

شفاف سازی فروش گندم تا توزیع آرد با راه اندازی سامانه فروش آرد سایر مصارف

معتمد وزیری در خصوص مزایای سامانه فروش آرد سایر مصارف گفت: باتوجه به اینکه سرنوشت گندم فروخته شده به صورت شفاف مشخص نبود که آیا اساسا به آرد تبدیل شده و به دست مصرف کننده واقعی رسیده یا خیر، افزود: در این سامانه تمام موارد به صورت دقیق قابل رویت و نظارت خواهد بود.

برگزاری دوره های مختلف توجیهی برای مدیران بازرگانی و مدیران IT

وی تصریح کرد: به منظور بررسی بازخوردهای این سامانه، اجرای سامانه در مهرماه امسال در استان سمنان به صورت آزمایشی به مدت یک ماه انجام شد و در آبان ماه نیز دوره های مختلف توجیهی را برای مدیران بازرگانی و مدیران IT شرکت های غله و خدمات بازرگانی کل کشور برگزار کردیم و از آنها خواستیم جلسات توجیهی را برای اتحادیه ها و همه صنایع متقاضی آرد، برگزار کنند. کانون انجمن صنفی کارخانجات آرد نیز جلساتی را برای کارخانه ها برگزار کرد. لذا این کار در کل کشور در حال انجام است و تمامی استان ها آمادگی لازم را برای اجرای این سامانه از ابتدای دی ماه پیدا کرده اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا