دنیای دیجیتالشماره 83غلاتگندم

اولین تولیدکننده نان صنعتی کشور با اولین نوآوری ها

مدیر عامل گروه صنعتی نان آوران

اولین تولیدکننده نان صنعتی کشور با اولین نوآوری ها

شرکت نان آوران به عنوان اولین تولیدکننده نان های حجیم و نیمه حجیم از سال 1379 در کشور آغاز به کار کرده و همیشه به دنبال نوآوری و پیشرفت مداوم بوده است. اولین واحد تولیدکننده نان در کشور که شروع به تولید این محصول به صورت انبوه و صنعتی کرده و نان را با بسته بندی بهداشتی، حفظ حقوق مصرف کننده و درج ارزش غذایی روی بسته بندی در کشور تولید کرده است؛ شرکت نان آوران می باشد.

شرکت نان آوران در سال های ابتدایی فعالیت خود با حدود 5 نفر پرسنل شروع به کار کرد و اما هم اکنون مجموعه نان آوران که شامل چندین کارخانه، چندین تامین کننده و فروشگاه است؛ دارای بالغ بر 1500 نفر پرسنل به صورت مستقیم است.

در این راستا به گفتگو با علیرضا مروت پور، مدیر عامل گروه صنعتی نان آوران پرداخته ایم که در ادامه مصاحبه ایشان را می خوانید؛

وی در ابتدا اظهار کرد: شرکت نان آوران از سال ابتدایی فعالیت خود تا پایان سال 1401 هر آنچه را که در هدف گذاری های خود پیش بینی کرده بود را به دست آورد و همیشه به اهدافی که در سه ماه پایانی سال در برنامه توسعه ای خود داشته، رسیده است. در این میان اگرچه برخی از سال ها به دلیل بحران های سیاسی و اقتصادی کمی از اهداف خود جا مانده است اما سال هایی را هم شاهد بوده ایم که بیش از اهداف مورد نظر توانستیم قدم برداریم و عملکرد مثبت داشته باشیم.

مروت پور با اشاره به اینکه در طی سال های فعالیت خود نوآوری و کارهای جدید زیادی انجام داده ایم، گفت: به عنوان اولین واحد تولیدکننده نان صنعتی موفق به ترجمه چندین کتاب در حوزه نان شده ایم. همچنین تنها شرکت دانش بنیان غلات را مجموعه نان آوران راه اندازی کرده است. شرکت نان آوران در اولین و دومین نمایشگاه بین المللی نان کشور موفق به دریافت عنوان بهترین تولیدکننده نان کشور و لوح تقدیر شد. نان آوران با ایجاد دو فروشگاه در خیابان فلسطین و اختیاریه تهران، نان سرد را برای اولین بار جهت رفع نیاز مصرف کنندگان عرضه می کرد. در حال حاضر نان آوران به صورت تخصصی در پخش مویرگی در بیشتر استان ها به صورت نمایندگی و یا شعبه فعالیت دارد.

وی در ادامه یادآور شد: یکی از نوآوری های شرکت نان آوران در سال گذشته تولید نان تست پروتئین و عرضه آن به بازار بود که این نوع نان را حدود 10 سال گذشته به نام نان پاناپولوس تولید می کردیم اما در یک دهه اخیر با توجه به تغییر سبک زندگی مردم و جوانان مجدد این نان را تولید کرده ایم.

مروت پور در خصوص کیفیت محصولات نان آوران عنوان کرد: به منظور ارائه محصول باکیفیت به مصرف کنندگان، بسیار تلاش کرده ایم و واحد کنترل کیفیت و تحقیق و توسعه این مجموعه در این راستا پیش قدم بوده است. به گونه ای که اولین واحد تولیدکننده نان حجیم و نیمه حجیم به طور انبوه در کشور، شرکت نان آوران بوده است و در حال حاضر نیز در بسیاری از تولیدات پیش قدم است. همچنین این شرکت برای تولید نان با طعم و مزه مختص خود، واحد تولید بهبوددهنده ای دارد که تنها برای این شرکت بهبوددهنده تولید می کند و این موضوع تسلط بیشتری را در روی کیفیت محصول برای شرکت نان آوران ایجاد کرده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه مجموعه نان آوران دارای طرح های توسعه ای جدیدی است که در سال جاری و سال های آینده آنها را عملی خواهد کرد، در خصوص آینده صنعت نان کشور گفت: با توجه به اینکه دولت حمایت و کمک چندانی به واحدهای نان حجیم و نیمه حجیم و صنعتی نمی کند لذا نمی توان آینده خاصی را برای این صنعت متصور شد و اگرچه از دهه 70 با مصوبات، مشورت ها و برنامه های دولت واحدهای 5 تنی و 20 تنی برای تولید نان های حجیم و نیمه حجیم به صورت انبوه و صنعتی در نظر گرفته شد تا ضایعات نان کاهش یابد و ارزش غذایی بیشتر شود اما از همان ابتدا دولت خلف وعده کرد و حمایتی از نان حجیم و نیمه حجیم در زمینه بیمه، مالیات و تخصیص آرد با نرخ یکسان نکرد. در حال حاضر واحدهای تولیدکننده نان حجیم و نیمه حجیم با پشتکار و از خودگذشتگی به تداوم تولید و فعالیت خود پرداخته اند. متاسفانه گویا بهداشت نان، ارزش غذایی نان، کنترل کیفی نان و غیره چندان برای دولت اهمیتی ندارد و تنها می خواهد یک نانی تولید شود تا مردم مصرف کنند!

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا